Girne Üniversitesi Yeni Mezunlarını Denizlere Uğurluyor
Eklenme Tarihi: 15 Haziran 2015, 12:31
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

KKTC’nin ve yakın coğrafyanın denizcilik ve havacılık üzerine kurulmuş ilk ve tek üniversitesi Girne Üniversitesi (University Of Kyrenia) 15 Haziran 2015 tarihinde yapılacak mezuniyet töreniyle yeni mezunlarını denizlere, insanlığın hizmetine uğurlayacak.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Girne Üniversitesi’nin denizcilikle ilgili fakültelerinden mezun olan öğrencilerine 15 Haziran 2015 tarihinde saat 18:00’de Girne Turizm Limanı’nda (Girne Yeni Liman) demirli bulunan TEAL Eğitim ve Araştırma Gemisi’nde yapılacak törenle diplomaları takdim edilecek. Halka ve basına açık olacak törende, diplomalarını alacak olan denizcilik öğrencileri, kendilerinden önce mezun olup, dünya denizlerinde görev yapan meslektaşlarına katılmak üzere denizlere açılacaklar.

GÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr. Salihoğlu; Başarı Ve Şerefle Dolu Gelenek Yeni Denizcilerimiz Tarafından Gururla Ve Onurla Devam Ettirilecek

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Girne Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr. İlkay Salihoğlu, bugün otuzdan fazla ülkeden öğrencisi olan Girne Üniversitesi’nin mirasını aldığı kardeş üniversite Yakın Doğu Üniversitesi’nden aldığı bayrağı daha da ileriye taşıdığını, Yakın Doğu Denizcilik Fakültesi’nin yetiştirdiği ve bugün dünya denizlerinde büyük özveriyle insanlık adına çeşitli görev yapan, mezun oldukları okulu ve kazandıkları değerleri asla unutmayan yüzlerce denizciye yaklaşık 60 kişilik nitelikli denizcinin daha katılacağını, dünya denizlerine yelken açan Yakın Doğulu Denizciler geleneğinin Girne Üniversitesi denizcileri tarafından sadakatle, gururla ve onurla devam ettirildiğini, başarı ve şerefle dolu bu geleneğe sonsuz sadakat ve özveriyle katkı koyan öğrencileri, öğretim görevlilerini, çalışanları ve tüm paydaşları saygıyla selamladığını belirtti.

Girne Üniversitesi’nin tüm çalışanlarının, öğrencilerinin, değerli halkımızın ve çok kıymetli basınımızın da davetli olduğu mezuniyet törenine birçok ülkeden gelen öğrencilerin aileleri de katılacak.