Girne Üniversitesi ve Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Arasında Konferans
Eklenme Tarihi: 17 Aralık 2013, 16:07
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:44

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre Girne Üniversitesi’nin Konferanslar Serisi kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti Ulastırma Denizcilik ve Haberlesme Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü/Müşaviri Kpt. Özkan Poyraz 19 Aralik 2013 günü saat 11.00’de Yakın Doğu Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mavi Salonu’nda konferans verecek.

Girne Üniversitesi’nin kardeş üniversitesi YDÜ’nün Denizcilik Fakültesi Mavi Salonu’nda verilecek olan konferans denizcilik sertifikaları, iş olanakları ve denizcilikle ilgili yönetmelikler ve yasal mevzuatla ilgili olacak. Konuyla ilgili olarak Girne Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada, denizcilik sektörünün çalışma şartlarının ve kriterlerinin uluslararası kanunlar, yönetmelikler ve şartlar tarafından belirlendiğini, bu şartlar ve kriterler yerine getirilmedikçe denizcilik konusunda eğitim verilemeyeceğini, verilen eğitimin de tamamen bu şartlar ve kriterler doğrultusunda olması gerektiği, Girne Üniversitesi’nin tüm uluslararası yasal ve akademik kriterleri uygulayarak eğitim verdiği belirtildi.

Girne Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada, bu bağlamda düzenlenen konferanslarda, Girne Üniversitesi öğrencilerinin konuyla ilgili olarak eksiksiz bilgilendirildiği ve eğitildiği, KKTC’de Girne Üniversitesi ve YDÜ Denizcilik Fakültesi tarafından verilen denizcilik eğitiminin uluslararası standartları tam olarak yerine getirdiği de dile getirildi.

Bu kapsamda, Türkiye Cumhuriyeti Ulastırma Denizcilik ve Haberlesme Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü/Müşaviri Kpt. Özkan Poyraz denizcilik sektöründeki iş kaynakları ve olanakları, denizcilikle ilgili yönetmelikler ve denizcilikte gerekli olan sertifikalarla ilgili bir konferans verecek. Konferans, denizcilik öğrencilerine ve konuya ilgi duyanlara açık olacak.