Girne Üniversitesi ve Bingöl Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Eklenme Tarihi: 18 Mayıs 2016, 14:07
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

[center] Girne  Üniversitesi ve Bingöl Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı [/center]

Girne Üniversitesi ve Bingöl Üniversitesi arasında bilim, kültür ve sanat dalları ile tüm eğitim-öğretim alanlarında ortak projeler yürütmek, ortak bilimsel araştırmalar ve yayınlar yapmak, her düzeyde öğrenci ve öğretim üyesi değişimi yapmak, ortak bilimsel ve teknik geziler, sportif faaliyetler ve bilimsel toplantılar düzenlemek, her iki üniversiteyi uygun şekilde tanıtıcı faaliyetler yapmak konularında ikili anlaşma imzalandı.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Girne Üniversitesi ve Bingöl Üniversitesi arasındaki “Eğitim İşbirliği Protokolü”’nün Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU ve Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim ÇAPAK tarafından imzalandığı bildirildi.

Eğitim ve Öğretim Geliştirilecek, Ortak Yayınlar Ve Projeler Yapılacak

Yapılan anlaşma protokolü uyarınca, her iki üniversite bünyesinde bulunan fakülte, enstitü ve yüksekokullarda sürdürülen eğitim ve öğretimin geliştirilmesi ve uluslararası standartlara uyumlu hale getirilmesi konusunda ortak çalışmalar yapılacak; her iki üniversite de tüm eğitim-öğretim alanlarında ortak konular üzerinde bilimsel araştırmalar, projeler ve bilimsel yayınlar yapacaklar.

[center]Girne  Üniversitesi ve Bingöl Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı[/center]

İki Üniversite Arasında Öğretim Üyesi ve Öğrenci Değişimi Olacak

Yapılan anlaşmada her iki üniversitenin birlikte çalışma yapılacak olan bilim dallarının önceden bildirilmesi kaydı ile öğretim elemanı değişimi yapabileceği ve staj durumunda öğrenci değişimi gerçekleştirebileceği belirtildi.

Ortak Bilimsel Toplantılar ve Tanıtım Faaliyetleri Düzenlenecek

Yapılan anlaşma gereğince her iki üniversite kongre, sempozyum, atölye çalışmaları gibi ortak bilimsel toplantılar ve spor yarışmaları düzenleyecek ve düzenlenen etkinliklere birbirlerini davet edecekler; düzenlenen ortak faaliyetlerde her iki üniversiteyi kapsayan tanıtıcı faaliyetlere yer verecekler.

Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU:“Bu Protokol Sayesinde Birlikte Çalışmalarımız Çok Uzun Zamana Yayılacak”

Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU, protokol töreninde yaptığı konuşmada, uzun vadeli bir protokol imzaladıklarını ve her iki üniversite için de hayırlı olmasını dilediğini belirtti. “Türkiye’nin genç ve dinamik bir üniversitesi olan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim ÇAPAK hocamıza zaman ayırıp buralara kadar geldikleri için çok teşekkür ederim. Bu işbirliğinde en önemlisi nokta, Prof. Dr. İbrahim ÇAPAK’ın protokolü yapıcı ve ileriye götürücü önerilerle karşılamasıdır; bunun için de kendisine ayrıca teşekkür ederim. İki üniversite arasındaki protokol, yürürlüğe girmeden gelecek için planlar yapıldı. İmzaladığımız protokolün gelecekte yaşam alanı bulacağı, her iki üniversitemize de faydalı olacağı ve her iki üniversitemizin de gelişmesine vesile olacağına inancım tamdır. Eminim bu protokol sayesinde her iki üniversitemiz de geleceğe doğru gelişmelerini daha büyük bir güven ortamında yürüteceklerdir. Bu protokol sayesinde birlikte çalışmalarımız eminim çok uzun zamana yayılacaktır. Tekrar hocama teşekkür eder, protokolün her iki üniversite için de hayırlı olmasını dilerim” dedi.

[center]Girne  Üniversitesi ve Bingöl Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı [/center]

Prof. Dr. İbrahim ÇAPAK: “Girne Üniversitesi ile Kuracağımız Sıkı Bir İşbirliğinin İlk Adımını Atıyoruz”

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim ÇAPAK, protokol töreninde yaptığı konuşmada Girne Üniversitesi ile planladıkları tüm projeleri hayata geçirmek istediklerini ifade etti. “Sayın rektörüm Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU’na öncelikle teşekkür ediyorum. Geçmişten gelen bir tanışıklık ve dostluk neticesinde bugün Girne Üniversitesi’ndeyiz. Biz Bingöl Üniversitesi olarak, Girne Üniversitesi ile sıkı bir işbirliği kuracağımızın inancıyla bugün bunun ilk adımını atıyoruz. Bundan sonraki süreçte Girne Üniversitesi ile hem öğretim üyesi hem öğrenci değişimi hem de birlikte projeler yapmak arzusundayız. Bu noktada Girne Üniversitesi ile Bingöl Üniversitesi arasında çok önemli faaliyetler gerçekleştirebileceğimize inancım tamdır. Bingöl’de Girne Üniversitesi ile birlikte akademik ve bilimsel sempozyumların ilk ayağını; ikinci ayağını da Girne Üniversitesi Kampüsü’nde gerçekleştirmeyi arzuluyoruz. Bingöl Üniversitesi olarak bize düşecek bütün sorumlulukları biz yerine getireceğiz. Bu noktada Girne Üniversitesi’nin de bize destek olacağını ve birlikte güzel faaliyetlere imza atacağımıza inancım tamdır. İmzaladığımız bu akademik protokolün her iki üniversite için de hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

Karşılıklı işbirliği protokolünün ardından Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim ÇAPAK’a plaket takdim etti.