Girne Üniversitesi Vakfı’nın Organize Ettiği “Mavi” Temalı Fotoğraf Yarışmasında Finale Doğru
Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2016, 15:04
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

[center]Final Mavi Banner[/center]

Girne Üniversitesi Vakfı desteğiyle, sanatın farklı disiplenlerinden profesyonel fotoğraf sanatçılarının jüri üyeliğini yaptığı “Mavi” temalı fotoğraf yarışmasının Ödül Töreni ve Sergi açılışının 23 Mayıs 2016 Pazartesi saat 19.00’da Girne Üniversitesi Kampüsü Sergi Salonu’nda yapılacağı bildirildi.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlşkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Mavi” temalı fotoğraf yarışması Jürisinde profesyonel fotoğrafçı, tasarımcı ve akademisyenlerin yer aldığı jüri başkanlığını Kadir Kaba, jüri üyeliklerini ise Tijen Erol Yakup, Mehmet Ali Serak, Ediz Tuncel, Mustafa Müezzinoğlu, Mustafa Ersenal ve Erdoğan Ergün yaptı. Yarışma oldukça büyük bir katılımla gerçekleşmiş ve jüri 30 Nisan 2016 tarihinde eserleri değerlendirmişti.

Fotoğraf yarışmasıyla ilgili bilgi veren Girne Üniversitesi Vakfı Müdürü Mutlu Soykurt, “Mavi” temalı fotoğraf yarışmasının Ödül Töreni ve Sergi açılışının 23 Mayıs 2016 Pazartesi saat 19:00’da Girne Üniversitesi Kampüsü Sergi Salonu’nda yapılacağını belirtti ve “başta jüri üyeleri olmak üzere, organizasyona katılan tüm eser sahiplerine teşekkür ederek, seneye yeni temalarla sizleri aramızda görmekten ve hayallerinizi paylaşmaktan onur duyacağız” açıklamasında bulundu.

girne üniversitesi kampus

Soykurt, yarışmanın aynı zamanda yardıma uzanan bir el olacağına da vurgu yaptı. Yarışmaya katılan her fotoğrafçının fotoğrafının satılması durumunda hangi hayır kurumuna bağışlanmasını talep ettiğini belirterek sosyal sorumluluğa da katkı koyabileceğini ve fotoğrafçının fotoğrafının satılması durumunda satış bedelinin %50’sinin belirlediği hayır kurumuna bağışlama şansına sahip olabileceğini ifade etti. Soykurt, “Sosyal sorumluluğa her geçen gün yenilerini ekleyerek gidiyoruz, toplumumuzla bütünleşiyoruz, duyarlılık göstremiş ve gösterecek herkesi sergimizde görmek bizi çok mutlu edecektir” dedi.

Soykurt sözlerini “her mavinin bir hikayesi var, gelin bu hikayeleri birlikte yaratalım” diyerek herkesi yarışmaya katılmaya davet etmiştik, şimdi sıra bu hikayeleri paylaşmaya geldi, herkesi sergimize ve açılış törenimize bekleriz” diyerek tamamladı.