Girne Üniversitesi Vakfı Tarafından Organize Edilen “Mavi” Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni ve Sergi Açılışı Girne Üniversitesi’nde Yoğun Bir Katılım ile Gerçekleşti
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 16:05
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

[center]Girne Üniversitesi Vakfı Tarafından Organize Edilen “Mavi” Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni ve Sergi Açılışı Girne Üniversitesi’nde Yoğun Bir Katılım ile Gerçekleşti[/center]

Girne Üniversitesi Vakfı tarafından organize edilen “Mavi” temalı fotoğraf yarışmasının profesyonel fotoğrafçı, tasarımcı ve akademisyenlerin yer aldığı jürisinin başkanlığını Kadir KABA, jüri üyeliklerini ise Tijen Erol YAKUP, Mehmet Ali Serak, Yrd. Doç. Dr. Ediz TUNCEL, Mustafa MÜEZZİNOĞLU, Mustafa ERSENAL ve Yrd. Doç. Dr. Erdoğan ERGÜN yaptı. Oldukça büyük bir katılımla gerçekleşen yarışmanın ödül töreni ve sergi açılışı Girne Üniversitesi Kampüsü’nde gerçekleşti.

Ödül Töreni Ve Sergi Açılışına Büyük İlgi

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Girne Üniversitesi kampüsündeki ödül töreni ve sergi açılışı yüksek katılım ile gerçekleştirildi. 109 yarışmacı arasından finale kalmaya hak kazanan 40 yarışmacının çekmiş olduğu fotoğraflardan oluşan sergiye KKTC Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. GÜNSEL ve pek çok sanat sever katıldı.

Kadir KABA: “Bu Yarışma İle Bizlere Mavinin Huzur, Yaratıcılık Ve Dinginlik Olduğunu Hatırlatan Girne Üniversitesi Vakfı’na Teşekkür Ederim”

Ödül töreninin de konuşma yapan jüri başkanı Kadir Kaba konuşmasına Orhan Veli Kanık’ın dizeleri ile başladı. “Ümitsizliğe ve siyaha boyanan bu dünyada gökyüzünü her daim maviye boyayacak sanat ve sanatçılara ihtiyaç vardır. Bu yarışma ile mavinin huzur olduğunu yaratıcılık olduğunu dinginlik olduğunu bir kez daha bizlere hatırlatan ve bu yarışmayı düzenleyen Girne Üniversitesi Vakfı’nave yarışmacılara çok teşekkür ederim” dedi.

Girne Üniversitesi Vakfı Tarafından Organize Edilen “Mavi” Fotoğraf  Yarışması Ödül Töreni ve Sergi Açılışı Girne Üniversitesi’nde Yoğun Bir Katılım ile Gerçekleşti

Mutlu SOYKURT: “Mavi Temalı Sergimizi Mavinin Her Tonuyla Çevrili Kampüsümüzde Fotoğraf Severlerle Buluşturmaktan Mutluyuz”

Ödül töreninin de konuşan Girne Üniversitesi Vakfı Müdürü Mutlu SOYKURT ise “Girne Üniversitesi Vakfı, bilimsel sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerine bugün de bir yenisini eklemiştir. Vakıf olarak, mavinin her tonunu, tüm yalınlığını, saflığı ve zaman zaman da hırçınlığını, muhteşem deniz ve gökyüzü manzaralı kampüsümüzde siz fotoğrafseverlerle buluşturmanın mutluluğu içindeyiz.Maviye yükleyeceğiniz anlam her ne olursa olsun, ruhunuz mavi ise hiçbir güç sizi başka bir renge boyayamayacaktır” dedi. Yarışmaya katılan yarışmacılara, GÜNSEL ailesine ve değerli katkıları için jüri başkan ve üyelerine teşekkür eden Mutlu SOYKURT, “sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden vakfımızın organize ettiği “Mavi” temalı fotoğraf yarışmasında satışı olan eserler, fotoğrafçıların isteği üzerine kurumlara bağışlanacaktır. Bu sorumluluk hepimizin, desteklerinizle hepimiz daha da güçleniriz” dedi.

Girne Üniversitesi Vakfı Tarafından Organize Edilen “Mavi” Fotoğraf  Yarışması Ödül Töreni ve Sergi Açılışı Girne Üniversitesi’nde Yoğun Bir Katılım ile Gerçekleşti

Faiz SUCUOĞLU: “Girne Üniversitesi’nin Gerçekleştirdiği Etkinlikleri İle Sadece Eğitim Olarak Değil Sanatsal Anlamda da Topluma Katkı Koyuyor; Bu Son Derece Değerlidir”

Ödül töreninde konuşma yapan KKTC Sağlık Bakanı Faiz SUCUOĞLU, “Sanat ve sağlık birleşmiş durumdadır. Gerek sanatta, gerekse sağlıkta insanların duygularına cevap vermek zorundasınız. Fotoğraf sanatçılığı birçok yeteneği gerektiren bir iştir, her bir fotoğrafta ayrı bir yetenek vardır; açı vardır; duygu vardır. “Sanat iyileştiricidir” ve insan ruhu üstündeki etkisi çok büyüktür, nitekim şu masmavi gökyüzünü hiç göremeyen, gözlerini hep gri renge açan ülkeler vardır” dedi. Faiz SUCUOĞLU Girne Üniversitesi’nin yeni binalarının temel atma töreninde de bulunduğuna değinerek; “Girne Üniversitesi’nin yeni binalarının temel atma töreninde de beraberdik, yatırımlarında hepimizin payı vardır.Girne Üniversitesi gerçekleştirdiği bu tür etkinliklerle, sadece eğitim olarak değil, halkımıza sanat ve sanatçı tanıtması ve bu şekilde faydalı alışkınlıklar kazandırıyor olması ile de ülkemiz adına bir gurur tablosudur. “Mavi” benim için Kıbrıs’tır, bu tür sanat ve kültürel adımları elimden geldiğince desteklemeye devam edeceğim” dedi.

Girne Üniversitesi Vakfı Tarafından Organize Edilen “Mavi” Fotoğraf  Yarışması Ödül Töreni ve Sergi Açılışı Girne Üniversitesi’nde Yoğun Bir Katılım ile Gerçekleşti

Ödüller Ve Katılım Belgeleri Takdim Edildi

Gerçekleştirilen yarışmada 109 yarışmacı ve 509 fotoğraf arasından finale kalan ve dereceye giren yarışmacılara ödülleri takdim edildi. Mavi Fotoğraf yarışması birincisi Başar TAŞLI’ya ödülü Sağlık Bakanı Faiz SUCUOĞLU tarafından verildi. Yarışmada ikincilik elde eden Erkan ÇELİKERİ’ye ödülünü Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU takdim etti. Yarışmada üçüncülük elde eden Ahmet ÇETİNTAŞ oldu. Yarışmada Jüri Özel ödülünü almaya hak kazanan Ahmet ÇETİNTAŞ, Yusuf Erkin TAYHANİ ve Ayşe KOCAİSMAİL’e ise manisyon ödülleri Girne Üniversitesi Vakfı Müdürü Mutlu SOYKURT tarafından takdim edildi. Sergide fotoğrafları yer alan fotoğrafçılar Özgür GÖKAŞAN, Kemal BORAK, Yıltan TAŞÇI, Ebru DERVİŞ, Fergün ULUAL, Engin ARCA, Ayten ERSES, Mehmet GÖKYİĞİT, Tevfik ULUAL, İzzet KÖROĞLU, Mustafa EVİRGEN, Süleyman TÜZÜN, Ayşe GÖKYİĞİT, Arif MİLETLİ, Deniz Gezmiş YEŞİLADA, Aybatur YÜZYIL, Aysel KARAFİSTAN, Duyal TÜZÜN, Çağın ÇAĞAŞAN ve Ceren GERÇEK’e ise Katılım Belgeleri, Jüri Başkanı Kadir KABA tarafından verildi.

4120aa4f-bada-430e-8018-936f1f077351 (2)

Fotoğraflar Görücüye Çıkıyor

Düzenlenen ödül törenin ardından, yarışmacıların fotoğraflarından seçilen fotoğraflardan oluşturulan sergi sanat severlerin beğenisine sunuldu. Oldukça büyük bir ilgi gören sergide, sanat severler dereceye giren yarışmacıların ve birçok katılımcının çektiği fotoğrafları görme fırsatı bulurken; sergide bol bol hatıra fotoğrafı çekildi.

Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU: “Kampüs Açılışımızda Söz Verdiğimiz Gibi, Etkinliklerimize Devam Edeceğiz”

Sergi açılışında konuşan Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU, “Bundan kısa bir süre önce 15 Kasım’da üniversitemizi geçici yerinden kalıcı yerine taşırken bir söz vermiştik. Bu gerçekleştirdiğimiz etkinlikler ile bu tür faaliyetlerimizi durdurmayacağımızı, etkinliklerimize her zaman devam edeceğimizi söylemiştik. Bu etkinlikler ile sözümüzün arkasında olduğumuzu birkez daha göstermiş olduk. Birbirimiz ile bağdaşmak için bu türden etkinliklere devam edeceğiz.Bu etkinlik ile fotoğrafçılığa gönül verip, benimseyip, katılanlara ve bizle beraber olanlara çok teşekkür ederim. Bu etkinlikte bize yardımını esirgemeyen GÜNSEL ailesine, değerli jüri üyelerimize ve Girne Üniversitesi Vakfı Müdürü Mutlu SOYKURT‘a çok teşekkür ederim” dedi.

Girne Üniversitesi Vakfı Tarafından Organize Edilen “Mavi” Fotoğraf  Yarışması Ödül Töreni ve Sergi Açılışı Girne Üniversitesi’nde Yoğun Bir Katılım ile Gerçekleşti

Jüri Üyelerine Teşekkür Plaketi Takdim Edildi

Sergi gezisinin ardından jüri üyelerine,yarışmaya ve sergiye katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi. Finale kalan yarışmacılara katılım belgesi takdim edilmesinin ardından, ödül töreni kokteyl ile son buldu.

Haberin Videosu