Girne Üniversitesi Vakfı Optimist Yelken Kursu Düzenliyor
Eklenme Tarihi: 26 Temmuz 2016, 17:37
Son Güncelleme Tarihi:19 Aralık 2016, 07:42

Girne Üniversitesi Vakfı, Girne Üniversitesi altında kurulan “Yelken ve Su Sporları Okulu” bünyesinde dünyada en yaygın tekne sınıfı olan “Optimist Yelken Kursu” düzenliyor.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada,

“Haydi Çocuklar Birlikte Yelken Açalım” sloganıyla düzenlenecek olan kursun, 1 Ağustos­ 1 Ekim 2016 tarihleri arasında üç ayrı dönemde gerçekleştirileceği duyuruldu.

Mutlu SOYKURT: “Çocuklara ve gençlere denizi ve su sporlarını sevdirmek istiyoruz”…

Girne Üniversitesi Vakfı Müdürü Mutlu SOYKURT kurs ile ilgili yaptığı açıklamada, Optimist Yelken Kursu’nun çocukları deniz ve yelkenle tanıştırmak, onlara denizi sevdirmek ve yelken sporunu öğreterek yarışmalarını sağlamak amacıyla düzenlendiğini belirtti. Vakıf Müdürü SOYKURT, hiç bir yelken deneyimi olmayanlar için birebir eğitmenler eşliğinde verilecek Optimist Yelken Kursu’nun tarih ve saatlerinin gençlerin okul aktiviteleri ile çakışmayacak şekilde düzenlendiğini vurguladı.

SOYKURT, Optimist Yelken Kursu ile ilgili olarak: “Yüzme bilen 6­12 yaş arası yaş çocukların çeşitli zorluklar karşısında mücadele etme azmi, çabuk ve doğru olarak özgüvenin geliştirilmesiyle ünlü olan ve 110 ülkede 150 binden fazla sporcunun tercih ettiği Optimist Kursu’nun Escape Beach’te yapılacağının ve kontenjanın sınırılı sayıda olacağı kursta, kursla ilgili gerekli malzemelerin okul tarafından karşılanacağının bilgisini verdi.

Yapılan açıklamada kursa kayıt için; 1 adet son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, sağlık raporu (raporda yelken sporu yapabilir yazılmış olacaktır), ödeme dekontu ve kayıt formu belgelerinin gerekli olduğunu belirtildi.

Kurs ile ilgili olarak 0392 815 99 36/ 4205 ve 0548 868 77 89 no’lu numaralarından ve www.kyrenia.edu.tr web sayfasından detaylı bilgi alınabilir.–