Girne Üniversitesi Vakfı, İlkokullar  Arası Matematik Yarışması Düzenliyor
Eklenme Tarihi: 01 Mart 2016, 16:15
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:44

girne üniversitesi kampus

– Girne Üniversitesinde ilki yapılacak olan matematik yarışması geleneksel hale getirilecek.  

Girne Üniversitesi Vakfı bilimsel bir aktivite çerçevesinde okullar arası etkileşimi artırmak, öğrencileri kaynaştırmak, öğrencilere matematiğin farklı yönlerini keyifli bir yarışma ortamı içerisinde göstermek, onların matematiğe olan tutum ve motivasyonlarını artırmak ve yeni buluş açıları kazandırmak amacı ile İlkokullar arası Matematik yarışması düzenliyor.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Girne Üniversitesi Vakfı’nın KKTC’deki ilkokullar arasında matematik yarışması düzenleyeceği bildirildi. Her ilkokuldan yarışmaya üç öğrencinin katılacağı ve öğrencilere destek verecek azami üç öğretmenden oluşan takımlar katılabileceklerdir. Yarışma sonuçlarına göre dereceye giren takımlar, öğrenciler ve öğretmenlerin ödüllendirileceği belirtildi. Katılan tüm okul öğretmenlerine ve öğrencilerine katılım sertifikası verilecek olan yarışma üç aşamadan oluşacak. Birinci aşama sonrasında ikinci aşamaya geçme hakkı kazanan okul öğretmenleri ve öğrencilerine katılım sertifikası yanında başarı plaketi verileceği belirtildi. İlk üç dereceye giren öğretmen, öğrenci ve okullara ise derece plaketi verilecek.

Girne Üniversitesinde Yapılacak Yarışmada Bilgisayar ve Burs Ödülü Verilecek…

Yapılan açıklamada, yarışmada birinci gelen takımın okuluna 3 bilgisayar, öğretmenlerine birer tablet; ikinci gelen takımın okuluna 2 bilgisayar ve üçüncü gelen takımın okuluna 1 bilgisayar ödülü verileceği belirtildi.

Takımlardan bağımsız olarak; yarışmada birinci gelen öğrenci  “Tam Ortaöğretim Bursu”, ikinci gelen öğrenci “Yarım Ortaöğretim Bursu” ve üçüncü gelen öğrenci “Çeyrek Ortaöğretim Bursu” ile ödüllendirilecek.

Girne Üniversitesine Yapılacak Başvuru ve Yarışma Tarihleri…

Üç aşamalı olarak gerçekleşecek ve kayıtların ücretsiz olacağı yarışmaya son başvuru tarihi 15 Mart 2016 Salı günü olarak belirlenirken; Yarışma tarihleri, 1. Aşama 9 Mayıs 2016, 2. Aşama 10 Mayıs 2016 ve 3. Aşama 11 Mayıs 2016 olarak belirlendi. Yarışma sonunda gerçekleştirilecek Ödül Töreni ise 11 Mayıs 2016 günü yapılacak.

Yarışma ve Ödül Töreni Girne Üniversitesi’nde Yapılacak…

Girne Üniversitesi kampüsünde yapılacak yarışmaların açılış ve ödül töreni de yine Girne Üniversitesi kampüsünde olacak.

Girne Üniversitesi Vakfı İlkokullar arası Matematik yarışması ile ilgili detaylı bilgi Girne Üniversitesi Genel Sekreterliğinden, www.kyrenia.edu.tr web sayfasından veya 8159936 no’lu telefondan alınabilir.