Girne Üniversitesi Vakfı, II. İlkokullar Arası Matematik Yarışması Düzenliyor
Eklenme Tarihi: 25 Mart 2017, 11:15
Son Güncelleme Tarihi:26 Nisan 2017, 06:07

Girne Üniversitesi Vakfı bilimsel bir aktivite çerçevesinde okullar arası etkileşimi artırmak, öğrencileri kaynaştırmak, öğrencilere matematiğin farklı yönlerini keyifli bir yarışma ortamı içerisinde göstermek, matematiğe olan tutum ve motivasyonlarını artırmak ve yeni bakış açıları kazandırmak amacı ile geçen yıl birincisini düzenlediği “İlkokullar Arası Matematik Yarışması”nın ikincisini bu sene Mayıs ayı içinde düzenliyor.

Girne Üniversitesi Vakfı Müdürü Mutlu Soykurt tarafından yapılan açıklamaya göre, yarışmaya her ilkokuldan üç öğrenci ile öğrencilere destek verecek en fazla üç öğretmenden oluşan takımlar katılabilecek. Yarışma sonuçlarına göre dereceye giren takımlar, öğrenciler ve öğretmenler ödüllendirilecek.

Katılan tüm okul öğretmenlerine ve öğrencilerine katılım sertifikası verilecek olan yarışma iki aşamadan oluşacak. Birinci aşama sonrasında ikinci aşamaya geçme hakkı kazanan okul öğretmenleri ve öğrencilerine katılım sertifikası yanında ilk üç dereceye giren öğretmen, öğrenci ve okullara ise derece plaketi verilecek.

Çeşitli Ödüller Verilecek

Yapılan açıklamada, yarışmada birinci gelen takımın okuluna 3 bilgisayar, öğretmenlerine ve öğrencilerine birer tablet; ikinci gelen takımın okuluna 2 bilgisayar ve öğrencilerine birer tablet, üçüncü gelen takımın okuluna 1 bilgisayar ve öğrencilerine birer tablet ödülü verileceği belirtildi.

Takımlardan bağımsız olarak; yarışmada birinci gelen öğrenci “Tam Ortaöğretim Bursu”, ikinci gelen öğrenci “Yarım Ortaöğretim Bursu” ve üçüncü gelen öğrenci“Yarım Ortaöğretim Bursu” ile ödüllendirilecek.

Başvuru ve Yarışma Tarihleri

İki aşamalı olarak gerçekleşecek ve kayıtların ücretsiz olacağı yarışmaya son başvuru tarihi 21 Nisan 2017 Cuma günü olarak belirlenirken; Yarışma tarihleri, Bireysel Aşama 9 Mayıs 2017, Final Aşaması 12 Mayıs 2017 olarak belirlendi.

Yarışmanın Yürütme ve Değerlendirme Kurulu

İlkokullar Arası Matematik Yarışmasının Yürütme ve Değerlendirme Kurulu şu isimlerden oluşuyor: Doç Dr. Murat Tezer, Matematik Eğitimi ABD Başkanı; İzzet Yılmaz, Yakın Doğu İlkokulu Müdür Muavini; Rağıp Öztüccar, Gönyeli İlkokulu Müdürü.

Yarışma ve Ödül Töreni Girne Üniversitesi’nde Yapılacak

Üniversite Kampüsü’nde yapılacak yarışmaların ödül töreni 12 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşecek. Girne Üniversitesi Vakfı II. İlkokullar Arası Matematik yarışması ile ilgili detaylı bilgi www.kyrenia.edu.tr web sayfasından veya 0 (392) 650 26 00- 4110 no’lu telefondan alınabilir.