Girne Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Kuruldu
Eklenme Tarihi: 31 Temmuz 2014, 16:24
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Girne Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Kıbrıs’ta Tema Odaklı Yaşam Boyu Eğitimin Öncüsü Olacak

Girne Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi yaşam boyu eğitim felsefesini konu ve amaç odaklı eğitim programlarıyla halkımızın hizmetine sunuyor.

Girne Üniversitesi ( University of Kyrenia) Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, günümüz dünyasının öncü sektörleri olan havacılık ve denizcilik sektörlerinde bilgi, deneyim ve uygulama becerisi kazanmak isteyen herkesi Girne SEM’in (Sürekli Eğitim Merkezi) uzman kadrosunca kotarılmış, yüksek teknoloji destekli simulasyonlarla uygulamalı eğitim veren sertifika programlarına davet ediyor.

Ülkemizde ve dünyada tema odaklı yüksek eğitim anlayışına yeni bir soluk getiren Girne Üniversitesi havacılık ve denizcilik alanlarındaki akademik uzmanlığını bu iki öncü sektöre ilgi duyan tüm vatandaşlarımızla paylaşıyor.

Girne Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Umut Koldaş yaptığı açıklamada, Girne Üniversitesi’nin gelişimci vizyonu ve yenilikçi eğitim anlayışıyla havacılık ve denizciliğin yaşam boyu eğitiminde de çığır açan bir düşünsel çekim merkezi olacağını belirtti. Dünyanın tüm gelişmiş ülkelerinde sürekli eğitimin kişisel ve profesyonel gelişimin asal bileşenlerinden biri olarak kabul edildiğinin altını çizen Yrd. Doç. Dr. Koldaş, bu anlayışın tema odaklı bir şekilde ülkemizde gerçekleştirilmesinin adamız ve ülkemiz açısından önemine vurgu yaptı.

Girne SEM’in Girne Üniversitesi’nin geleceği günün gerekliliklerini göz önünde bulundurarak planlayan ve bunu toplumla paylaşan öncü vizyonunun bir simgesi olduğunu belirten Koldaş, “Girne SEM tema odaklı uygulamaya yönelik eğitimleriyle bir yandan değerli katılımcılarının havacılık ve denizcilik alanlarında sistemli bir akademik eğitim almasına olanak verirken diğer yandan Kıbrıs’ta havacılık ve denizcilik kültürlerinin özümsenmesini ve hayatın her aşamasında yeniden üretilerek yaşatılmasını sağlayarak ülkemizde ve toplumumuzun bu iki alanda öncü bir konuma getirilmesine katkı sağlayacaktır.” dedi.

Benzerlerinden farklı olarak sektör ve tema odaklı bir eğitimin ülkemizdeki öncüsü olacak olan Girne SEM eğitim programları Denizcilik ve Havacılık alanlarında hayata geçirilecek. Dünya gelişim endeksinde öncü sektörler olarak gösterilen ve geleceğin taşıyıcı sektörleri olarak değerlendirilen denizcilik ve havacılık sektörlerinin gereksinimlerini ve gelecekteki gelişim öngörülerini dikkate alarak oluşturulan Girne SEM eğitim programları gerek sektör profesyonellerine gerekse bu konularda bilgi kazanmak ve beceri geliştirmek isteyen tüm katılımcılara yüksek nitelikli ve amaç odaklı eğitimler verecek.