Girne Üniversitesi Spor Kulüpleri Kuruluyor
Eklenme Tarihi: 02 Ocak 2016, 01:21
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Girne Üniversitesi Spor Kulüpleri Kuruluyor

Girne Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan Öğrenci Kulüpleri çatısı altında faaliyet gösteren kulüplerin içinde yer alan sportif aktivite kulüpleri KKTC Üniversiteleri Spor Federasyonu tarafından düzenlenen müsabakalarda mücadele edecek.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Girne Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri arasında yer alan sportif aktivite kulüplerinin KKTC Üniversiteleri Spor Federasyonu tarafından düzenlenen müsabakalarda basketbol, hentbol, yüzme ve diğer birçok alanda mücadele edeceği bildirildi.

DCIM100MEDIADJI_0012.JPG

Profesyonel Spor Kulüpleri de Olacak…

Yapılan açıklamada Girne Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan Öğrenci Spor Kulüpleri yanı sıra, Girne Üniversitesi’nin öğrencilerinden ve öğrenci olmayan sporculardan kuracağı takımlar olduğu bilgisi de verildi. İlk etapta basketbol, hentbol ve yüzme branşlarında takımların oluşturulacağı belirtildi.

Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker: “Hem Öğrencilerimizin Yeteneklerini Desteklemeyi Hem De KKTC’de Spor Branşlarını Profesyonelleştirmeyi Ve Topluma Spor Bilincini Aşılamayı Hedefliyoruz”

Konuyla ilgili açıklama yapan Girne Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker, üniversite öğrencilerinin sportif faaliyetlerini her alanda desteklemekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. “Girne Üniversitesi olarak öğrencilerimizin bölüm alanları dışındaki tüm sosyal ve fiziksel aktivitelerine destek vermekten son derece mutluluk duyuyoruz. Öğrencilerimiz tarafından kurulan ve öğrencilerimizden oluşan spor takımlarımız ile KKTC üniversiteler arası müsabakalarda yer alacağız. Bu müsabakalar için çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Girne Üniversitesi’nin ilk etapta basketbol, hentbol ve yüzme branşlarında KKTC liglerinde mücadele edecek takımlarının olacağı müjdesini de veren Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker, “KKTC’de spor dallarının yaygınlaşması için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Topluma spor bilincini aşılamayı da üniversite olarak kendimize amaç edindik. Şimdilik üç branşta kuracağımız takımlarımızla hem üniversite öğrencilerimizin spor yeteneklerini desteklemeyi hem de KKTC’de spor takımları oluşmasına önayak olmayı hedeflemekteyiz” dedi.