Girne Üniversitesi Spor Kulübü Kuruldu
Eklenme Tarihi: 05 Mart 2016, 14:21
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

girne üniversitesi kampus

– Tüm resmi işlemleri tamamlanan Girne Üniversitesi Spor Kulübü kuruldu.

-Girne Üniversitesi, akademik eğitimin yanında Girne Üniversitesi Spor Kulübü ile de KKTC sporuna katkı koyuyor.

Tüm resmi işlemleri tamamlanan Girne Üniversitesi Spor Kulübü kuruldu. Tüm branşlarda faaliyet gösterecek olan Girne Üniveristesi Spor Kulübü, Girne Üniversitesi akademik  eğitiminin yanında sportif açıdan da Girne Üniversitesi Spor Kulübü ile hem öğrencilerine hem de KKTC Sporu’na  katkı sağlıyor.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Girne Üniversitesi Spor Kulübü’nün genelde ülke sporuna, özelde ise Girne Üniversitesi öğrencilerine spor ve sağlıklı yaşam alanlarında ciddi katkı sağlayacağı bildirildi.

Spor ve Sağlıklı Yaşama Bilincini Yaygınlaştırma Misyonu Var…

KKTC’de spor dallarının yaygınlaşması için Girne Üniversitesi Spor Kulübü çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Topluma spor ve sağlıklı yaşama bilincini aşılamayı misyon edinen Girne Üniversitesi Spor Kulübü, bu konuda çalışmalarına devam ediyor.

İlk Müsabakalar Önümüzdeki Sezon…

Girne Üniversitesi Spor Kulübü, Girne Üniversitesi öğrencilerinin toplumsal ve kültürel gelişimlerine yardım etmek, beden ve ruh sağlıklarını korumak ve onları araştırıcı ve yaratıcı niteliklere sahip bireyler olarak yetiştirebilmek için, önümüzdeki sezon ilk kez Basketbol,Hentbol,Yüzme, Voleybol, Badminton, Bocce, Atletizm branşlarında hem liglere hem de üniversiteler arası  müsabakalara katılacaktır.

Girne Üniversitesi Spor Kulübü’nden “Bilimsel Yetenek Seçme ve Geliştirme Modeli” Uygulaması…

Birçok branşta alt yapı faaliyetlerine ağırlık vermeyi planlayan Girne Üniversitesi Spor Kulübü, KKTC’de “Bilimsel Yetenek Seçme ve Geliştirme Modeli” ile ülke sporuna ciddi katkı koyacak. Öncelikle salon sporlarında uygulanması planlanan “Yetenek Seçme ve Geliştirme Modeli” uygulamasında yapılacak seçmeler ve sporcu izleme komitelerinin hazırlayacağı raporlar doğrultusunda yetenekli gençler belirlenerek, onların yeteneklerini bilimsel antrenman yöntemleri ile geliştirilmesi hedefleniyor.

Prof. Dr. İlkay Salihoğlu: “Hem Öğrencilerimize, Hem KKTC Sporuna Hem De Toplumun Sağlıklı Yaşam Alışkanlığı Kazanmasına Katkı Koymayı Hedefliyoruz”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, gençlerin sporla içiçe olmasının önemine değindi. “Girne Üniversitesi olarak öğrencilerimizin bölüm alanları dışındaki tüm sosyal ve fiziksel aktivitelerine destek vermekten son derece mutluyuz. Kurulan Girne Üniversitesi Spor Kulübü ile özelde üniversitemiz öğrencilerine, genelde ise KKTC sporuna katkı koymak amacındayız. Gençlerin zamanlarını ruhen ve bedenen geliştirmek için spor çok önemli bir aktivitedir. Geliştirdiğimiz “Bilimsel Yetenek Seçme ve Geliştirme Modeli” ile spor branşlarında yetenekli ve istekli gençlerimizi keşfetmek ve onların bu becerilerini geliştirmeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki sezonda ilk kez resmi müsabakalarda yer alacağız. Hentbol, Yüzme, Voleybol, Bocce, Badminton, Basketbol ve Atletizm branşlarında katılacağımız yarışmalara ek olarak; kurulan Girne Üniversitesi Basketbol Büyük Erkek Takımı, 2016-2017 basketbol sezonuna iddialı giriş yapıyor. Toplumumuza da spor ve sağlıklı yaşam bilincini kazandırmak için çalışmalarımıza başladık. Spor ve sağlıklı yaşam bilinci kazanılan bir alışkanlıktır ve bu alışkanlığı kazanmanızın ardından bir hayat biçimi haline gelir. Biz de Girne Üniversitesi Spor Kulübü olarak toplumumuza da katkı sağlamak amacıyla bu bilincin yaygınlaşması için çalışacağız” dedi.