Girne Üniversitesi Spor Kulübü 2016-2017 Sezonunda KKTC Basketbol Erkek Ligi’nde Mücadele Edecek
Eklenme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 17:25
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:41

spor3

Tüm prosedürleri tamamlanan Girne Üniversitesi Spor Kulübü, 2016-2017 sezonunda KKTC Erkek Basketbol liginde mücadele edecek.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Girne Üniversitesi Spor Kulübü’nün KKTC Basketbol Federasyonuna yaptığı üyelik başvurusunun kabul edildiği bildirildi. Başvurusu kabul edilen Girne Üniversitesi 2016-2017 Basketbol Sezonu’nda mücadele edecek takımlar arasında yer alacak. İddialı bir kadro ile yola çıkacak olan Girne Üniversitesi Spor Kulübü, sekizinci takım olarak KKTC Basketbol Erkek ligine büyük bir heyecan getirecek.

2016-2017 Sezonu’nda Erkek Basketbol Takımımız ile KKTC Ligleri’nde başlayacak mücadele, diğer branşlardaki takımlarla da devam edecek…

Girne Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Girne Üniversitesi Spor Kulübü olarak  2016-2017 KKTC Basketbol Erkek Liginde mücadele edecek olmalarından duyduğu memuniyeti dile getirerek Basketbol ile başlayacak lig mücadelesine diğer spor branşlarında da devam edecekleri vurgulandı. “Basketbol Federasyonuna yapılan lige katılım müraacatının Basketbol Federasyonu tarafından kabul edilmesi ile birlikte 2016-2017 Basketbol sezonunda sekinci takım olarak katılacağız. Her zaman olduğu gibi sporun fair play ruhu çerçevesinde mücadele edeceğiz. Oluşturacağımız güçlü kadro ile önümüzdeki yıl Basketbol liginin iddialı ve şampiyonluğun önemli adaylarından biri olacağız. Sadece büyük erkekler liginde değil altyapı çalışmalarımız sayesinde de Basketbolun ülkemizde geliştirilmesi ve yaygınlaşıtırılması için yetenek seçme ve geliştirme modeli ile çalışmalar yapacağız. Basketbol ligleri ile başlayacak olan sportif mücadelemiz, Hentbol, Voleybol, Yüzme ve Badminton branşlarında liglerde devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.