Girne Üniversitesi Potada Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Mücadele Edecek
Eklenme Tarihi: 11 Kasım 2016, 13:11
Son Güncelleme Tarihi:19 Aralık 2016, 07:19

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı ligin dördüncü haftasında kendi sahasında Mersin Büyükşehir Belediyesi ile karşılaşacak.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, karşılaşma, 12 Kasım 2016 Cumartesi günü saat 14:00’de Ankara Mamak Belediyesi Spor Salonu’nda yer alacak.

Kendi evinde ilk galibiyetini almak için hafta boyunca çalışmalarını sürdüren Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, maç öncesi son hazırlıklarını tamlamak üzere Ankara’ya gitti.

girne55
İlker GÖZENELİ: “Kendi Evimizde İlk Galibiyetimizi Almak İstiyoruz”

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü İlker GÖZENELİ maç öncesi değerlendirmelerde bulunarak hafta boyunca yaptıkları çalışmaları anlattı. Euroleagede de mücadele eden ve Türkiye liginin önemli kadrolarından birine sahip olan Mersin Büyükşehir Belediyesi ile karşılaşacaklarını belirten Antrenör GÖZENELİ, hafta içi ve hafta sonunda maç trafiği olan bir takımla karşılaşıyoruz. Beş yabancı oyunculu kadroya sahip olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, geçen hafta kendi evindeki maçta geriden gelerek önemli bir galibiyet elde etti. Hafta içinde de son anda Euroleague maçını kaybetti. Tecrübeli, deneyimli bir takımla karşılaşacağız. Bizim bir önceki hafta oynadığımız Galatasaray maçında takımın hem hücum da hem savunma da daha enerjik olması, zaman zaman iyi basketbol oynaması bizim için sevindirici. Bunu maçın geneline yayarsak maçta kendi evimizde ilk galibiyeti elde edebiliriz. Mersin güçlü bir takım olmakla beraber savunma ve hücumda da temposu düşük. Bizde o anları iyi değerlendirip, tempoyu yüksek tutarsak maç bizim lehimize sonuçlanabilir. Hızlı hücumlarda etkili olabilmek için hafta boyunca çalışmalarımızı yaptık iyi bir maç çıkarmak istiyoruz” dedi.