Girne Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü Öğrencileri “Yaşam Engel Tanımaz” Paneli Düzenledi
Eklenme Tarihi: 06 Haziran 2018, 07:42

Girne Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Öğretmenliği bölümü öğrencileri 10-16 Mayıs Engelliler Haftasında “Yaşam Engel Tanımaz” paneli düzenledi.

Yaşam Engel Tanımaz panelinde Yard. Doç. Dr. Emrah Soykan ve Dr. Soner Öyken konuşmacı olarak yer almıştır. Panelin açılış konuşmasını gerçekleştiren Girne Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökmen Dağlı Özel Eğitim Öğretmenliği bölümlerinin önemine vurgu yapmış ve ve bu ulvi işe gönül verenler öğrencileri tebrik etmiştir.

Yard. Doç. Dr. Emrah Soykan, Türk İşaret Dili temalı konuşmasında işaret dilinin önemine vurgu yaparken, birçok özel ve devlet kurumunda konuşma engelli bireylerin işlemlerini yaptırırken çalışanların işaret dili bilmemesinden dolayı güçlük çektiğini ve işaret dilinin özellikle kurumlarda öğrenilmesi gerektiğinin altını çizdi. Konuşmasında, işaret dilinin kolayca öğrenilebileceğini belirten Soykan, katılımcılara işaret dili ile konuşma örnekleri ile pratik yaptırdı.

Lefkoşa Özel Eğitim ve İş Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Soner Öyken ise konuşmasında KKTC’de devlete bağlı Özel Eğitim Kurumlarının geçmişten günümüze geliştiğini ve günümüzde gelişmeye hala ihtiyacı olduğunu vurgulamıştır.

Katılımcılar Girne Üniversitesi’nin özel eğitim alanında farkındalık yaratan çalışmaları için teşekkürlerini ifade etmiştir.