Girne Üniversitesi Öğrencileri Salamis Antik Kenti’ni Ve Tarihi Yerlerin Bulunduğu Mağusa Şehrini Gezdi
Eklenme Tarihi: 09 Ekim 2017, 12:08
Son Güncelleme Tarihi:04 Eylül 2018, 09:57

Girne Üniversitesi’nin yeni öğrencilerin Ada’ya uyum sağlaması, Kıbrıs’ın tarihini, kültürel ve doğal güzelliklerini tanıması ve iyi bir motivasyon ile eğitim hayatlarına başlamalarını sağlamak amacıyla düzenlediği Oryantasyon Programı Salamis Antik Kenti ve Mağusa şehir gezisi ile devam etti.

Üniversite’nin büyüyen ailesine 2017-2018 akademik yılında katılan yeni öğrenciler Salamis Antik Kenti’nde rehber tarafından anlatılan tarihi bilgileri yoğun ilgi ile dinlediler ve Tiyatro, Gymnasium, Banyo gibi tarihi yapıları görme imkanını buldular.

Gezi, Gazi Mağusa’da Lala Mustafa Paşa Camii, Mağusa Kalesi ve Sur İçi, Othello Kalesi, Namık Kemal Zindanı gibi şehrin simgesi olan tarihi mekanların ziyaret edilmesi ile devam etti. Rehber tarafından gezilen yerler hakkında anlatılanları merak ile dinleyen öğrenciler, 720 yıllık Cümbez ağacının altında serinlemekten keyif alarak günü yorgun ama bol bol fotoğraf çekerek, mutlu tamamladılar.

Oryantasyon Programı kapsamında Kuzey Kıbrıs’ı tanıtmaya ve adaya uyumu sağlamaya yönelik planlanan geziler 14 Ekim Cumartesi günü ikincisi düzenlenecek olan Lefkoşa-Girne turu ile son bulacaktır.