Girne Üniversitesi Öğrenci ve Öğretim Üyeleri’nden Anlamlı Etkinlik
Eklenme Tarihi: 22 Aralık 2015, 16:24
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Girne Üniversitesi Öğrenci ve Öğretim Üyeleri'nden Anlamlı Etkinlik

Girne Üniversitesi, Sosyal Sorumluluk kapsamında Alagadi Plajındaki atık ve çöpleri toplayarak temizlik gerçekleştirdi.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Girne Üniversitesi Öğretim elemanları ve öğrencilerin katılımı ile Alagadi Plajında çöp toplama etkinliği gerçekleştirildi.

Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Altunç yaptığı açıklamada, Girne Üniversitesi olarak çevre duyarlılığını göstermek ve halka aktarabilmek için böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini, çevre temizliği bilincini aşılamak adına öğrencilerle iş birliği halinde Alagadi plajında temizlik yaptıklarını belirtti.

Prof. Dr. Altunç, bütün hastalıkların kirlilikten geldiğini dile getirirken, çevre temizliğinin de önemine vurgu yaptı.

Sınav döneminde öğrencilerin gönüllü olarak bu etkinliğe katılmış olduklarına dikkat çeken Prof. Dr. Altunç,okul ideresine ve öğrencilere teşekkürlerini sundu.

Prof. Dr. Altunç, Girne Üniversitesi olarak hem Ada’da hem de bölgede gereken duyarlılığı göstermeye ve Yakın Doğu Üniversitesi ailesinden gelen bireyler olarak aynı duyarlılığı taşımaya devam edeceklerini belirtti.

Etkinliğe katılan öğrenciler ise, yaz aylarında eğlenmek amacı ile kullanılan plajların kış aylarında da kullanan canlıları unutup bilinçsizce davranıldığını dile getirirlerken, üniversite olarak her zaman böyle etkinliklerde var olacaklarını belirterek teşekkür ettiler.

Haber Videosu

Alagadi Plajında Gönüllü Çöp Toplama Etkinliğinden Kareler