Girne Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri Kuruldu
Eklenme Tarihi: 29 Aralık 2015, 19:58
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

DCIM100MEDIADJI_0012.JPG

37 farklı ülkeden 1000’i aşkın öğrenciye sahip Girne Üniversitesi’nde yeni Öğrenci Kulüpleri kuruldu. Bölüm eğitimleri dışında öğrencilerinin sosyal ilgilerine yönelik de çalışmalar yapan Girne Üniversitesi’nde Havacılık Kulübü’nden Satranç Kulübü’ne kadar pek çok farklı Öğrenci Kulübü kuruldu.

Öğrenci Kulüpleri Yelpazesi Çok Geniş…

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Girne Üniversitesi

öğrencilerinin bir araya gelerek kendi ilgi alanları doğrultusunda kulüpler kurdukları belirtildi. Yapılan açıklamada Girne Üniversitesi Genel Sekreterliği’ne bağlı kulüplerin üniversite bölümleri ile ilgili kulüplerden sosyal, kültürel, sportif kulüplere kadar geniş bir yelpazede olduğu bildirildi.

Girne Üniversitesi Genel Sekreterliği’ne bağlı kurulan öğrenci kulüpleri arasında Havacılık Kulübü, Sosyal Medya Kulübü, Doğa Sporları Kulübü, Basketbol Kulübü, Satranç Kulübü, Modern Dans Kulübü, Yürüyüş (Hiking) Kulübü, Matematik Kulübü, Su Sporları Kulübü, Denizcilik Kulübü, Yelken Kulübü, Edebiyat Kulübü, Klasik Müzik Kulübü yer alıyor.

Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker: “Üniversite Yıllarında Böyle Kulüpler İçinde Yer Almak Geleceğe Yapılan Yatırımlardan Biridir”

Girne Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, öğrencilerin bir araya gelerek hem kendilerini hem de sosyal becerilerini geliştirebilecekleri bu gibi oluşumlar içinde olmalarından son derece memnun olduklarını dile getirdi. “Üniversite yılları sadece seçtiğiniz alanda uzmanlaşmak için değildir. Öğrencilerimizin kurduğu kulüpler gibi, hem kendilerini hem de sosyal becerilerini geliştirebilecekleri faaliyetler içinde yer almaları son derece önemlidir. İş hayatına atıldığınızda mezun olduğunuz bölümün ardından hemen bu gibi faaliyetler içinde bulunup bulunmadığınıza bakılır. Özellikle Avrupa ve Amerika’da yüksek öğrenime devam etmek isteyen öğrencilerin sosyal olarak ne kadar aktif olduğu en önemli kriterlerden biridir. Yine burada kurulan arkadaşlıklar ile ileride iş hayatında kolaylık yaşanmaktadır. Öğrencilerimizi bu anlamda teşvik ve takdir ediyoruz. Kendi ilgi alanları doğrultusunda bir araya gelerek etkinlikler düzenlemek, yönetim oluşturmak gibi faaliyetlerin yanı sıra sadece fikir alışverişinde bulunuyor olmaları bile ileride kendilerine büyük katkılar sağlayacaktır diye düşünüyoruz. Tüm bu sosyal çevre ve kariyer yolunda atılan adımlar ile, öğrencilerimiz kendi geleceklerine yatırım yapıyorlar” dedi.