Girne Üniversitesi Muhteşem Bir Törenle Mezunlarını Denizlere Uğurladı
Eklenme Tarihi: 16 Haziran 2015, 12:11
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

KKTC’nin ve yakın coğrafyanın denizcilik ve havacılık konularında ilk ve tek Girne Üniversitesi geleneksel olarak Girne Turizm Limanı’nda demirli TEAL Eğitim ve Araştırma Gemisi rıhtımında yapılan ve öğrenci aile ve arkadaşlarının yoğun ilgi gösterdiği muhteşem bir mezuniyet töreniyle 16. dönem Denizcilik Fakültesi mezunlarını dünya denizlerine uğurladı.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesi 16. dönem mezuniyet töreni öğrencilerin, öğrenci ailelerinin ve arkadaşlarının, üst düzey devlet yetkililerinin, Girne Üniversitesi ve Yakın Doğu Üniversitesi öğretim üyelerinin ve çalışanlarının yoğun katılımıyla, coşkulu bir havada gerçekleşti. Törene Başbakan Yardımcısı, Turizm, Ekonomi ve Spor Bakanı Menteş Gündüz, Girne Üniversitesi Kurucu Rektörü Cemre S. Günsel Haskasap, Girne Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Rektörü Prof.Dr. İlkay Salihoğlu, Mağusa Deniz Komutanı Albay Gökhun Kaan Arda, Girne Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd.Doç.Dr. Ediz Tuncel, Girne Üniversitesi’nin üst düzey yetkilileri ve akademisyenleri, Yakın Doğu Üniversitesi fakülte dekanları, enstitü müdürleri, öğretim üyeleri ve yetkilileri, öğrencilerin aileleri ve arkadaşları katıldı.

Törende sırasıyla Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mustafa Altunç, Girne Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr. İlkay Salihoğlu, Başbakan Yardımcısı, Turizm, Ekonomi ve Spor Bakanı Menteş Gündüz ve öğrencileri temsilen dönem birincisi birer konuşma yaptılar. Duygusal anların yaşandığı ve dünya denizlerindeki görevlerin öneminin ve zorluklarının anlatıldığı, başarıların dilendiği konuşmalar sık sık törene katılan davetlilerin ve ailelerin alkışlarıyla kesildi.

Başbakan Yardımcısı Menteş Gündüz; Denizcilik Fakültesi’nin bir üyesi olarak duygularınızı çok iyi anlıyorum, denizlerdeki zorlu görevlerinizde başarılar dilerim…

Törene katılan Başbakan Yardımcısı, Turizm, Ekonomi ve Spor Bakanı Menteş Gündüz, törende yaptığı konuşmada kendisinin de Denizcilik Fakültesi’nin bir üyesi olduğunu vurguladı ve yeni denizcilere zorlu görevlerinde başarılar diledi. Duygusal anların sıklıkla yaşandığı törende, Denizcilik Fakültesi mezunları Protokolu ve ailelerini sırayla selamladıktan sonra diplomalarını ailelerinin alkışları arasında aldılar.