Girne Üniversitesi Mezunlar Derneği Kuruldu
Eklenme Tarihi: 04 Aralık 2015, 16:31
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36
SONY DSC

Girne Üniversitesi Mezunlar Derneği kuruldu. Girne Üniversitesi mezunları biraraya gelerek Girne Üniversitesi Mezunlar Derneği’ni kurdu.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, gerçekleştirilen ilk toplantıda Girne Üniversitesi Mezunlar Derneği Kurucu Başkanı Alper Ünlü seçildi. Girne Üniversitesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ise Gülden Aydar Ünlü, Pınar Shargi, Çağrı Deliceırmak, Metin Beysoydan, Hüseyin Yolveren oldu. Derneğin üyeleri arasında Murat Özsoy, Müslüm Eletaş, Emine Özgü, Dila Çürükoğlu, Furkan Elmas, Yavuz Küçük, Ufuk Coşkun, Alper Ünlü, Alper Akkaya, Özgün Soylu, Murat Korgan, Emre Altunten, Çağdaş Vadi, Erşah Sabit Yılmaz, Altemur Güleç, Özcan Öngel, Altuğ Yaşar, Hilal Duman, Gürkan Bas bulunuyor.

Derneğin vizyonu ve faaliyet alanları belirlendi…

Girne Üniversitesi Mezunlar Derneği Kurucu Başkanı Alper Ünlü, “Girne Üniversitesi Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, derneğin vizyonunu Girne Üniversitesi’ne ve birbirlerine fayda sağlayan, yaşayan ve yararlı bir dernek olmak olarak belirledik” dedi. Girne Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin faaliyet amaçlarını ise mezunların üniversiteyle olan ilişkilerini güçlendirmek; mezunların kendi aralarındaki iletişimi artırmak ve geliştirmek ve Girne Üniversitesi kültürünün gelişerek devam etmesini ve Ada ile ilişkilerinin kesilmemesini sağlamak olarak belirlediklerini ifade eden Alper Ünlü, “Girne Üniversitesi Mezunlar Derneği, Geleneksel Mezunlar Günü, Yılbaşı Partisi düzenlemek, Business Network ile iş dünyasına atıldıklarında birbirlerine yardımcı olmak ve mezun olmamış öğrencilere Mentor Programı ile yardımcı olmak gibi faaliyetlerde bulunacak” dedi.

Girne Üniversitesi Mezunlar Derneği Kuruldu (1)

Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker: “İşleyen kurum kültürümüzün bir aynası olan Mezunlar Derneği’nin kurulması bizi son derece gururlandırıyor”

Girne Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker, Mezunlar Derneği kurulmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi. “Bir üniversite, hem öğrencileri hem mezunları ile var oluyor. Bu sebepten, mezun olan öğrencilerimizin üniversitemiz ile bağlarını korumaları ve güçlü tutmaları son derece önemli. Köklü geçmişi olan bir üniversitenin verdiği eğitimin somut hali olan mezunlarının üniversite ile bağlarını sağlam tutması aslında temelini attığınız binanın önünüzde durması gibi. Mezunlara ve başarı hikayelerine baktıkça son derece gururlanıyoruz ve kendilerinin bir araya gelerek kurdukları bu derneğin hem kendileri için hem de mezun olmamış öğrencilerimiz için son derece değerli olduğunu düşünüyorum” dedi. Mezun olduktan sonra bir araya gelen öğrencilerin Girne Üniversitesi’nin aile kültürünün bir yansıması olduğuna değinen Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker, “üniversitemize gelen her bir öğrenciye ailemizin bir bireyi gibi davranmak bizim kurum kültürümüzdür. Bu kültürün öğrencilerimize işlediğini görmek; mezun olduktan sonra yine bir araya gelmelerini görmek bizi çok mutlu ediyor. Birbirlerine hem iş dünyasında hem de mezun olmamış mezun adaylarına yol gösterebilecek Mentorluk Programı ile yardım edecek olmaları bizi çok mutlu ediyor” dedi.