Girne Üniversitesi Konuk Evi İlk Misafirlerini 9 Ekimde Ağırlıyor
Eklenme Tarihi: 05 Ekim 2014, 12:25
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Girne Üniversitesi Konuk Evi İlk Misafirlerini 9 Ekimde Ağırlıyor

Girne Üniversitesi’nin gemici ve havacılarını ağırlayacak olan Konuk Evi kompleksinin inşaatı tamamlandı. Girne Üniversitesi’nin, öğrenci, öğretim üyeleri ve misafirlerine ev sahipliği yapacak olan olan Girne Üniverstesi Konuk Evi Kompleksi 9 Ekim’den itibaren misafirlerini ağırlamaya başlıyor.

Girne Üniversitesi Turizm’in Başkenti Girne’de denizci ve havacılarına en iyi konforu sunacak…

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Kampüsünün ilk aşamasının 80 milyon USD’ye kısa bir süre içinde tamamlanması planlanan Girne Üniversitesi’nin denizcilik ve havacılık eğitimi için her türlü teknik ve teknolojik altyapıya sahip olacağının altı çizilen açıklamada, üniversitenin denizci ve havacılarına Girne’nin merkezinde inşa ettiği Konuk Evi Kompleksi’nde gerekli bütün konforun sunulacağı vurgulandı.

Ulaşımda KKTC’nin adını Dünya’ya altın harflerle yazdıracak…

Denizciklik ve havacılık eğitimi konusunda Kıbrıs’ın ve Doğu Akdeniz bölgesinin ilk ve tek üniversitesi olarak KKTC’nin adını ulaşım alanında Dünya’ya altın harflerle yazdırmayı kendine görev edinmiş Girne Üniversitesi Konuk Evi Kompleksi’nin, öğrenci, öğretim üyesi ve misafirlerine en iyi hizmeti vermek amacıyla 4 katlı lüks bir butik otel konseptinde inşa edildiği belirtildi.

Girne Üniversitesi Konuk Evi Kompleksi sosyal faaliyetler ve akademik ihtiyaçlara hizmet verecek…

İklimlendirilmiş lüks odalarıyla Girne Üniversitesi Konuk Evi Kompleksi’nde, büyük kitlelere kapalı ve açık havada hizmet verebilecek geniş restoranlardan, akademik çalışmaların yapılabileceği toplantı ve seminer odalarına, kapalı ve açık havuzlardan, Girne kentinin dokusuna uygun olarak şekillendirilen geniş bahçeye kadar her şeyin düşünüldüğü de vurgulandı. KKTC yükseköğrenimine büyük katkı sağlayacak olan Girne Üniversitesi, inşaatı tamamlanan Konuk Evi Kompleksi ile de ülkemizin gerek akademik hayatına gerekse de turizm hayatına katkı önemli sağlayacak.

Kaynak: KIBRIS POSTASI