Girne Üniversitesi KKTC’ye Kültürel Etkinliklerle Damga Vuracak
Eklenme Tarihi: 29 Temmuz 2014, 13:24
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Girne Üniversitesi akademik çalışmalarının yanı sıra kültürel, sosyal ve sanatsal etkinlikleri ile başta Girne olmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) damga vurmaya hazırlanıyor.

Girne Üniversitesi (University of Kyrenia) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; uluslar arası öğrenci profiline sahip olan Girne Üniversitesi’nin yeni dönemden itibaren planlı etkinlikleri çerçevesinde uluslar arası kültürel ve sosyal etkinliklerini arttıracağı bildirildi.

Girne Üniversitesi , Girne ile KKTC’nin tanıtımına kültürel yönden katkı koyacak

Açıklamada geçtiğimiz aylarda Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) işbirliği ile TRKSOY Türk Dünyası Resim Sergisi’ne ev sahipliği yapan Girne Üniversitesi’nin, Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi ile de akademik ve kültürel işbirliği anlaşması imzaladığına yer verildi. Doğu Akdeniz çanağında denizle ilgili bilimsel AB proje ve araştırmalarına katkı koyan Girne Üniversitesi’nin, Girne Limanı’nın tarihsel süreçteki gelişimini de ilk kez bilimsel bir çalışma haline getirdiğinin vurgulandığı açıklamada üniversitenin, yeni dönemle birlikte gerçekleştireceği kültürel etkinliklerle tarihi Girne kentinin ve KKTC’nin tanıtımına sadece akademik ve bilimsel yönden değil, kültürel yönden de katkı yapılacağı belirtildi.

Girne Üniversitesi, eğitim ve araştırma gemisi ve uçak eğitim filosuyla dikkat çekiyor…

Girne’deki kampüsünün 80 milyon USD’lik ilk aşamasının en kısa sürede tamamlanması için büyük gayret gösterildiğinin altı çizilen açıklamada, hem Kıbrıs’ın hem de Doğu Akdeniz’in denizcilik ve havacılık alanlarında uzmanlaşmış ilk ve tek üniversitesi olan Girne Üniversitesi’nin 46 metrelik gelişmiş eğitim ve araştırma gemisi ve altı uçaklık eğitim uçak filosu ile alanında lider olma hedefiyle kurulduğu vurgulandı.

Girne Üniversitesi ülke turizmi ile KKTC’nin tanıtımı için insiyatif üstlenecek…

Açıklamada son olarak Girne Üniversitesi’nin ülke turizminin gelişmesi ve KKTC’nin tanıtılması için insiyatif üstleneceğine de yer verildi.