Girne Üniversitesi Kariyer Günleri Başlıyor
Eklenme Tarihi: 18 Nisan 2016, 15:49
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

girne üniversitesi kampus

Girne Üniversitesi kariyer günleri başlıyor. 19-20 Nisan 2016 tarihlerinde Girne Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirilecek Kariyer Günleri kapsamında, T.C. İçişleri Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekibi sektörel deneyimlerini paylaşacakları, işe alım, iş süreçleri konularını kapsayan seminerler verecekler.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafında yapılan açıklamaya göre, Girne Üniversitesi tarafından öğrencilerine yönelik olarak düzenlenecek Kariyer Günleri kapsamında T.C.,İçişleri Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Personel Plan, Yönetim ve Eğitim Daire Başkanı Deniz Albay Günay Uzun, Personel Yönetim Şube Müdürü Deniz Yarbay Tarkan Düzgünçınar, ve Personel Temin Şube Müdürü Binbaşı Mehmet Yılmaz’dan oluşan bir ekibin öğrencilerle biraraya geleceği belirtildi.Yapılan açıklamada 19 Nisan 2016 tarihinde, tüm KKTC halkına da açık olacak stand açacak olan komutanlık ekibi, 20 Nisan 2016 tarihinde Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencilerinin yanı sıra Denizcilik Yüksekokulu ve Denizcilik Meslek Yüksekokulu öğrencilerine bir seminer verecekleri bildirildi.

31f42036-324c-42c8-86f0-29e3e2c0b941

Prof. Dr. Mustafa Altunç: “Sektörün en önde gelen kurumlarından uzmanlar ile öğrencileri biraraya getiriyoruz ve öğrencilerin iş hayatında daha az zorlanmalarını sağlıyoruz”

Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Altunç, Kariyer Günleri ile ilgili yaptığı açıklamada etkinliğin Girne Üniversitesi öğrencileri ile sektördeki önde gelen uzmanların biraraya getirilmesine yönelik olduğuna vurgu yaparak; etkinliğinin önemine dikkat çekti. “Sektörün en önemli kurumlarındaki uzmanlar ile öğrencilerimizi bir araya getiriyoruz” dedi.  Köklü bir denizcilik eğitim mirasına sahip olduklarına vurgu yapan Prof. Dr. Mustafa Altunç “Girne Üniversitesi, Denizcilik Fakültesi ile Denizcilik Yüksekokulu’nun misyonu  olan “Türk Deniz Ticaret Filosu’na  Nitelikli Zabitanlar Yetiştirmek”  yanında , bu T.C. İçişleri Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı için de uygun olabilecek niteliklere sahip mezunlarımız, şanla şerefle görev ifa etmekte, gelecekte de genç yeteneklerle takviyeleri planlanmaktadır. Her zaman ve her yerde olduğu gibi ilkleri yaşatıyoruz; 1996 yılında Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde kurulan Denizcilik Fakültesi, genelde dünyanın dört bir yanında, özelde ise Türkiye Cumhuriyeti denizciliğinin her seviyesinde gururla hizmet veren öğrencileri ile bir marka olmuş, ve bu marka 2013 yılından beri Girne Üniversitesi adı altında eğitimlerine devam etmektedir. Mezunlarımız arasında Sahil Güvenliğimizin üst düzeyinde görev yapan önemli kişilerin yer almış olması, geleceğimizin sarsılmaz köklerini oluşturmaktadır” dedi. Denizcilik için tüm imkanların olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Mustafa Altunç, “Özellikle dört yanımızın denizle çevrili olması, dünyamızın dörtte üçünün denizlerle kaplı olması ve dünya ticaretinin yüzde doksanına yakın kısmının deniz yolu ile yapılmış olması, denizlerin ve denizci yetiştirmenin önemini göstermeye yeterli unsurlardır” dedi.