Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımının Turnuva Heyecanı Başlıyor
Eklenme Tarihi: 03 Eylül 2016, 12:32
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:41

[center]Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımının Turnuva Heyecanı Başlıyor[/center]

Yaptığı transferler ile genç ve dinamik bir takım oluşturan ve 2016-2017 sezonunda Türkiye Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele edecek olan Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, lig öncesi hazırlık turnuvalarına hazırlanıyor.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, sezon öncesi takımın durumunu görmek açısından önem taşıyan turnuvaların, 17 Eylül’de İstanbul’da Girne Üniversitesi ile Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin güçlü takımlarından olan Yakın Doğu Üniversitesi arasında oynanacak olan hazırlık maçı ile başlayacağı duyuruldu.

Lig Maçlarına Kadar 4 Turnuva…

2016-2017 sezonu lig maçlarının başlamasından önce Girne Üniversitesi Kadın Basketbol takımı Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olmak üzere dört hazırlık turnuvasına katılacak.

17 Eylül’de İstanbul’da Yakın Doğu Üniversitesi ile oynanacak olan hazırlık maçının ardından, 19 – 24 Eylül arası Adana Büyükşehir Belediyesi Turnuvası, 29 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Dr. Suat GÜNSEL Turnuvası, 6 – 9 Ekim tarihleri arasında Botaş Cup ve 12- 16 Ekim tarihleri arasında AGÜ Cup gerçekleşecek. Adana Büyükşehir Turnuvasında; AGÜ, Osmaniye Tosyalı Toyo, MBK Doğuş Hastanesi, Mersin B.Ş.B ve Adana AŞKI ile karşılaşacak olan Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Botaş Cup’ta ise MBK Doğuş Hastanesi, ve Samsun Canik Belediyespor takımları ile karşı karşıya gelecek. AGÜ Cup’ta ise Adana AŞKI, Osmaniye Tosyalı Toyo, MBK Doğuş Hastanesi takımları ile mücadele edecek.

Dr. Suat GÜNSEL Kupası Heyecanında 4 Takım Yer Alacak

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın ev sahipliğinde 29 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan “Dr. Suat GÜNSEL Kupası” heyecanına dört takım katılacak. Lig mücadelesi öncesinde katılan takımlar için çok ciddi bir sınav niteliğinde olacak olan turnuvada Kupa için Hatay BŞB Kadın Basketbol Takımı, BOTAŞ Kadın Basketbol Takımı, Yakın Doğu Üniversitesi ile Girne Üniversitesi mücadele edecek. Dr. Suat GÜNSEL Kupası müsabakaları Yakın Doğu Üniversitesi RA-25 Spor Salonu’nda oynanacak.

[center]Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımının Turnuva Heyecanı Başlıyor[/center]

İlk Lig Maçı 22 Ekim’de Oynanacak…

Türkiye Kadınlar Süper Ligi için iddialı bir kadro oluşturan ve play-off hedefi olan Girne Üniversitesi Kadın Basketbol takımı hazırlık turnuvalarının ardından Lig maçlarına çıkacak. Girne Üniversitesi Lig’in ilk maçında, 22 Ekim’de Ankara’da Osmaniye Spor ile karşılaşacak.

Hülya ÖZKAN: “Ligde adımızdan söz ettireceğiz”

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol takımı Genel Menajeri Hülya ÖZKAN zorlu lig öncesi oynanacak olan hazırlık turnuvaları ile ilgili olarak, oluşturulan genç ve dinamik kadro ile bu maçlarla yeni sezona en iyi şekilde hazırlanmış olacaklarını söyledi. Hülya ÖZKAN, “Bu maçlarda ortaya konacak olan mücadeleler takımların durumunu görmek açısından önemli, özellikle ülkemizde yer alacak olan Dr. Suat GÜNSEL Turnuvası bize takımımızla ilgili ciddi fikirler verecek. Hazırlık maçları sonrası Lig başladığında, hem ligin en zorlu rakiplerinden biri olacağız hem de dinamik kadromuzla adımızdan söz ettireceğiz” dedi.