Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın Sırp Oyuncusu Adrijana KNEZEVIC Ülkemize Gelerek Sağlık Kontrolünden Geçti
Eklenme Tarihi: 05 Eylül 2016, 16:01
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:41

[center]Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın Sırp Oyuncusu Adrijana Knezevic Ülkemize Gelerek Sağlık Kontrolünden Geçti.[/center]

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden Girne Üniversitesi Kadın Basketbol takımının İspanya Ligi takımlarından Spar Citylift Uni Girona’dan transfer ettiği Sırp oyuncu Adrijana KNEZEVIC, ülkemize gelerek Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde sağlık kontrollerinden geçti.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Adrijana KNEZEVICin sağlık kontrollerinin ardından takım çalışmalarına katılacağı ifade edildi.

Geçtiğimiz yıl İspanya Ligi’nin normal sezonunu 3. sırada tamamlayan, ligde ve İspanya Kupası’nda final oynama başarısı gösterek Spar Citylift Uni Girona’da geçiren Adrijana KNEZEVIC 1987 doğumlu, 1.84 boyunda ve kısa forvet pozisyonunda oynuyor.

Avrupa’nın birçok liginde farklı takımlarda oynayan Adrijana KNEZEVIC geçtiğimiz sezon Uni Girona’nın hem ligte hem de kupada kazandığı başarılarda ve Euroleague’de önemli işler yaptı ve başarılı bir sezon geçirdi. Kariyerinin uzun bir döneminde altyapılardan itibaren basketbolun lokomotif ülkesi Sırbistan Milli Takımı’nın formasını çeşitli seviyelerde giyen KNEZEVIC geçen yılı ligde 7.4 sayı, 4 ribaunt ve 1.2 asist ortalamalarıyla, Euroleague’de ise 7.6 sayı, 3.6 ribaunt ve 1.4 asist ortalamalarıyla istikrarlı bir sezon geçirdi.

[center]Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın Sırp Oyuncusu Adrijana Knezevic Ülkemize Gelerek Sağlık Kontrolünden Geçti.[/center]

Adrijana KNEZEVIC: “ Hayalimi Gerçekleştireceğim Takımda Olmaktan Mutlu Ve Heyecanlıyım”

Sağlık kontrolleri sonrası duygularını paylaşan Adrijana KNEZEVIC, Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı ile Türkiye Lig’inde oynayacak olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Adrijana KNEZEVIC, “Geçen sezon İspanya liginde oynuyordum ve menajerim bana Girne Üniversitesi Kadın Basketbol takımına gelmeyi söylediği zaman benim için büyük sürpriz oldu. Bunu pozitif bir sürpriz olarak değerlendiriyorum, çünkü Türkiye Ligini seviyorum ve Kadın Basketbol Lig’ine hayranlık duyuyorum. Bu transfer benim hayalimi gerçekleştirmemi sağladı. Bu yüzden çok mutluyum. Beni transfer ederek hayalimi gerçekleştirmeme vesile olan yöneticilere şükranlarımı sunuyorum. Bu sezon, takım çalışmalarında ve her maçta maksimum performansımı sergilemek istiyorum. Aynı zamanda takımımızın da maksimum performansını sergilemesi için yardımcı olacağım. Takımımızın geçen sezondan daha iyi olacağına inanıyorum. Takım çalışmalarına başlayacak olmaktan dolayı da heyecanlıyım” dedi.