Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Yeni Sezon Hazırlıklarına Başladı
Eklenme Tarihi: 08 Ağustos 2016, 16:11
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:41

efor2

2016-2017 sezonunda Türkiye Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele edecek olan Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, yeni sezon hazırlıkları için Kıbrıs’ta bir araya geldi.

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, geçtiğimiz yılki kadrodan Marica GAJİC ve Simay KARAMAN ile yeniden anlaşarak, WNBA takımlarından Atlanta Dream ve Connecticut Suns takımlarında forma giyen Rachel HOLLIVAY ile Courtney WILLIAMS yanı sıra Adrijana KNEZEVIC, Lucie Melek BOUTHORS, Özge YAVAŞ, Betül ERKOYUNCU, Didem ÇELEBİ ve Deniz AYGÜL’ü takıma transfer ederek güçlü bir kadro oluşturdu.

Sağlık kontrolünün ardından günde çift antrenman ile hazırlanıyorlar…

Zorlu sezon öncesi Kıbrıs’ta bir araya gelen Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Yakın Doğu Hastanesi’nde yapılan kan testi, ortopedik muayene ve kardiyolojik muayenelerinin ardından İlker Gözeneli gözetiminde antrenmanlara başlayacak. Uyum antrenmanlarının ardından performans testleri yapılacak olan oyuncular, test sonuçlarının ardından kendilerine hazırlanan antrenman programları doğrultusunda çalışmalarına devam edecekler. Hazırlık çalışmaları çerçevesinde özel turnuvalara da katılacak olan takımın yeni sezona hazırlıkları günde çift antrenmanla gerçekleştirilecek. Bu antrenmanlara ek olarak oyuncular kendileri için özel olarak geliştirilen bireysel performans antrenmanlarına da tabii tutulacaklardır.

GOZENELI 2

İlker GÖZENELİ: “Genç ve dinamik kadromuzla yapacağımız ciddi ve titiz çalışmalarla güçlü bir takım yaratma hedefindeyiz”

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı antrenörü İlker GÖZENELİ, takımlarının bu yıl Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde iyi bir sezon geçireceklerine inandığını dile getirdi. Bu yıl transferleri ile hem Süper Lig’de başarıyı yakalayan hem de sezon sonunda göstereceği başarısıyla play off oynamaya aday bir kadro oluşturduklarının altını çizen İlker GÖZENELİ, “İyi basketbol oynamak istiyoruz ve antremanların başlayacak olmak Süper Lig heyecanımızı daha da artırdı. Bu sezon Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı olarak ligdeki mücadelemizde yine iddialıyız. Ligin en dinamik, genç ve zorlu rakiplerinden biri olacağız. Yeniden yapılandırdığımız takımımızın antrenmanlara başlaması başarının somut olarak karşımızda durması gibi… Genç ve dinamik bir kadro oluşturmaya çalıştık. Hem yetenek anlamında sistemimize uygun hem de karakter olarak yapımıza uygun oyuncuları kadromuza kattık. Bu dinamik kadromuzla hedeflerimizde başarılı olacağımıza inanıyoruz. Play off’da yer alabilmek için büyük bir ciddiyet ve titizlikle çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. GÖZENELİ, yeni sezonun tüm takımlara hayırlı olmasını diledi.