Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Lige Hazır… İlk Maç Osmaniye Tosyalı Toyo Spor ile…
Eklenme Tarihi: 21 Ekim 2016, 14:30
Son Güncelleme Tarihi:15 Aralık 2016, 14:05

Genç bir kadro oluşturarak Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele edecek olan Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın lig heyecanı 22 Ekim’de Osmaniye Tosyalı Toyo Spor ile oynanacağı karşılaşma ile başlıyor.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin liginin ilk haftasında Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Ankara Mamak Belediyesi Spor Salonu, saat 14.00’de Osmaniye Tosyalı Toyo Spor ile karşılaşacak.

İlker GÖZENELİ: “Ligin Yeni Yükselen Takımı Karşısında Tam Kadro Sahada Olacağız”

Ligin ilk haftasında oynayacakları Osmaniye Tosyalı Toyo Spor karşılaşmasıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü İlker GÖZENELİ, Kadınlar Süper Ligi’ne yeni yükselen Osmaniye Tosyalı Toyo Spor ile kendi evlerinde sezonun ilk maçını oynayacak olmalarının avantaj olduğunu söyledi. Antrenör GÖZENELİ, “Bu avantajı değerlendirip ilk maçımızı kazanmak istiyoruz. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Genç bir takım olduğumuz için lig öncesi 16 tane hazırlık maçı yaptık. Bunların her biri takım olabilmek adına çok değerli ve önemliydi. Takım olarak her maçı kendimizi geliştirmek için yaptık. Çok şükür herhangi bir sakatlığımız yok, tam kadro olarak sahada olacağız. Tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

Hülya ÖZKAN: “Hedef Maçlarımızdan Biri Olan Osmaniye Karşısında Galibiyet Elde Etmek İstiyoruz”

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Menajeri Hülya ÖZKAN da yaptığı değerlendirmede, “2016-2017 sezonu Osmaniye Tosyalı maçı ile başlıyor. Bizim için çok önemli, hedef maçlarımızdan biri. Sezona iyi başlayıp, Osmaniye maçını kazanıp galibiyet serimizi diğer maçlarla devam ettirmek istiyoruz. Bütün takımlara başarılar dilerim” dedi.