Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı “Dr. Suat GÜNSEL Kupasına” Hazırlanıyor
Eklenme Tarihi: 27 Eylül 2016, 15:54
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:41

[center]Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı “Dr. Suat GÜNSEL Kupasına” Hazırlanıyor[/center]

Adana Büyükşehir Belediyesi turnuvasından ikincilik ile dönen Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, 29 Eylül’de başlayacak olan “Dr. Suat GÜNSEL Kupasına” hazırlanıyor.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Adana’ da 19 – 24 Eylül tarihleri arasında düzenlenen turnuvanın ardından yurda dönen Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın bir günlük aranın ardından çalışmalarına devam ettiği bildirildi.

Açıklama, Dr. Suat GÜNSEL Kupasına hazırlanan Girne Üniversitesi Kadın Basketbol takımının turnuva için çalışmalarını sürdürdüğü ve takımın yeni transferlerinden olan Courtney WILLIAMS’ın turnuva esnasında takıma katılacağı belirtildi.

[center]Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı “Dr. Suat GÜNSEL Kupasına” Hazırlanıyor[/center]

Şutör Guard Courtney WILLIAMS İlk Kez Girne Üniversitesi Forması Giyecek

Amerika’nın Connecticut Suns takımından transfer edilen şutör guard Courtney WILLIAMS, 29 Eylül 2016 Perşembe günü Kıbrıs’a gelecek. WILLIAMS, 30 Eylül Cuma günü geçeceği sağlık kontrollerinin ardından Dr. Suat GÜNSEL Kupası’nda Girne Üniversitesi ile BOTAŞ karşılaşmasında ilk kez forma giyecek.

İlker GÖZENELİ: “Kupa İçin Yorulmadan Çalışmalarımızı Sürdüreceğiz”

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı antrenörü İlker GÖZENELİ de çalışmalar ile ilgili yaptığı kısa açıklamada, başarıya aç bir takım olan Girne Üniversitesi’nin takım ruhuna uygun oyuncuları ile başarılı işler çıkaracaklarını söyledi. Antrenör GÖZENELİ, “ Adana’dan döner dönmez bir günlük aranın ardından çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Takım oyuncularımız ard arda çıktıkları maçlarda yoruldular, efor kaybettiler ama ciddiyet ve titizlik ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzde Dr. Suat GÜNSEL Kupası var. WNBA’in genç yıldızlarından Courtney WILLIAMS da Perşembe günü adaya gelecek ve kupada forma giyerek takımımıza güç katacak. Skorer bir oyuncu olan WILLIAMS ile birlikte turnuvada daha geniş oyuncu rotasyonu ile mücadele edebilecek. Hedefimiz olan play off yolunda titizlikle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Dr. Suat GÜNSEL kupası da bu yolda bize önemli bir rehber olacak” dedi

[center]Girne Üniversitesi’nin Galibiyet Serisi Devam Ediyor… Girne Üniversitesi: 72 - MBK Doğuş Hastanesi: 71[/center]

Turnuva Programı:

29 Eylül:

  • 17.00: Girne Üniversitesi-Hatay Büyükşehir
  • 19.00: Yakın Doğu Üniversitesi-Botaş Spor


30 Eylül:

  • 17.00: Botaş Spor-Girne Üniversitesi
  • 19.00: Hatay Büyükşehir-Yakın Doğu Üniversitesi1 Ekim:

  • 11.00: Hatay Büyükşehir-Botaş Spor
  • 13.00: Girne Üniversitesi.-Yakın Doğu ÜniversitesiYakın Doğu Üniversitesi RA 25 Spor Salonunda gerçekleştirilecek olan Dr. Suat GÜNSEL Kupası maçları, ücretsiz ve halka açık olacak.