Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Adana Büyükşehir Belediyesi Turnuvasına Katılıyor
Eklenme Tarihi: 18 Eylül 2016, 19:00
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:41

[center]Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımının Turnuva Heyecanı Başlıyor[/center]

2016-2017 sezonunda Türkiye Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele edecek olan Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, lig öncesi hazırlık turnuvalarına başlıyor.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, sezon öncesi takımın durumunu görmek açısından önem taşıyan hazırlık turnuvalarının ilki olan Adana Büyükşehir Turnuvası’na katılıyor. Adana Askispor tarafından organize edilen ve 19-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Adana Büyükşehir Belediyesi Turnuvası’na” Girne Üniversitesi yanı sıra Adana Askispor, AGÜ, Tosyalı Toyo Osmaniyespor, MBK Doğuş Hastanesi, ve Mersin B.Ş.B takımları ile karşılaşacak.

İlk Maç Tosyalı Toyo Osmaniyespor İle…

İlk maçını 19 Eylül Pazartesi günü Tosyalı Toyo Osmaniyespor ile saat 16.00’da oynayacak olan Girne Üniversitesi, 20 Eylül Salı günü saat 16.00’da AGÜ, 21 Eylül Çarşamba günü ise saat 18.00’de MBK Doğu Üniversitesi ile mücadele edecek. 22 Eylül Perşembe günü bir günlük aranın ardından ise Girne Üniversitesi Kadın Basketbol takımı, 23 Eylül Cuma günü saat 14.00’de Mersin BŞB, 24 Eylül Cumartesi günü ise saat 14.00’de Adana Askispor ile karşılacak. Tek devreli lig usülüne göre oynacak turnuvada en fazla puan toplayan takım şampiyon olacak.

[center]Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü İlker Gözeneli Oldu[/center]

Koç İlker GÖZENELİ: “Yakın Doğu Üniversitesi Maçının Ardında Adana Büyükşehir Belediyesi Turnuvası Bizim İçin Önemli Bir Sınav Olacak”…

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol takımı Koçu İlker GÖZENELİ, dün oynadıkları Yakın Doğu Üniversitesi maçının kendileri açısından önemli bir hazırlık maçı olduğunu belirterek, Yakın Doğu Üniversitesi gibi güçlü bir takımla yaptığımız maç, takımımızın son durumunu görmek açısından bizim adımıza çok değerliydi dedi. Koç İlker GÖZENELİ; “Dünkü Yakın Doğu Üniversitesi maçında oyuncularım eksik kadromuza rağmen çok iyi mücadele etti. Özellikle savunma kurgumuz açısından önemli yol kat ettiğimizi söyleyebilirim. Adana Büyükşehir Belediyesi turnuvasında beş hazırlık maçı oynayacağız. Bu maçlarda ise savunma kurgumuz yanında özellikle hücüm organizasyonlarımız üzerinde duracağız. Oynatmaya çalıştığımız oyun sistemimizi oyuncularımıza ezberletmek açısından ve oyuncularımızın son durumunu görmek için bu maçlar çok değerli. İki Amerikalı oyuncumuz henüz takımımıza katılmadığından bu maçlarda oynayamayacaklar. Sezon başına kadar katılacağımız turnuvalarla lige kadar en iyi şekilde hazırlanarak, lige iyi bir giriş yapmak istiyoruz” dedi.