Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı 10. Erciyes Cup’a Katılıyor
Eklenme Tarihi: 11 Ekim 2016, 16:44
Son Güncelleme Tarihi:15 Aralık 2016, 14:07

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Abdullah Gül Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü (AGÜ Spor) tarafından bu yıl 10. kez düzenlenecek olan Erciyes Cup hazırlık turnuvasına katılacak.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde, 12-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek Erciyes Cup’a Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden sekiz takım katılacak. Turnuva’da maçlar A ve B olmak üzere 2 ayrı grupta oynanacak.
Erciyes Cup’ın A Grubu’nda Abdullah Gül Üniversitesi, Beşiktaş, Mersin Büyükşehir Belediyespor ve BOTAŞ, B Grubu’nda ise Adana ASKİ, MBK Doğuş Hastanesi, Osmaniye Tosyalı Toyo ve Girne Üniversitesi mücadele edecek.

Girne Üniversitesi’nin A Grubu Rakipleri….

Erciyes Cup turnuvasında Girne Üniversitesi, 12 Ekim 2016 Çarşamba saat 16:00’da Osmaniye Tosyalı Toyo, 13 Ekim Perşembe saat 16:00’da Adana ASKİ ve 15 Ekim Cumartesi saat 16:00’da MBK Doğuş Hastanesi ile karşılaşacak.

Kupanın klasman maçları ve finali ise 16 Ekim Pazar günü oynanacak.

[center]Girne Üniversitesi - Canik Belediyespor[/center]

İlker GÖZENELİ: “Oyuncular arasındaki ahengi, uyumu artırma ve eksik noktaları gidermek istiyoruz”…

Erciyes Cup ile ilgili görüşlerini paylaşan Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü İlker GÖZENELİ, lig öncesi katılacakları dördüncü ve son hazırlık turnuvası olacağını belirterek, sezon öncesi son değerlendirmelerin ve oyun sistemi ile ilgili düzenlemenin yapılacağını söyledi. Antrenör, GÖZENELİ, “Adana’da katıldığımız BOTAŞ CUP’ta güzel bir hazırlık süreci geçirdik. Turnuva maçları takımların eksiklerini görmeleri ve takıma yeni katılan oyuncuların adaptasyonu açısından önem taşıyor. Bizim de iki Amerikalı oyuncumuz takıma yeni katıldı. Oyuncular arasındaki ahengi, uyumu artırma ve eksik noktaları gidermek istiyoruz. Lig öncesi son turnuva olması açısından bizim için çok önemli bir turnuva. Burada takımımızın son eksikliklerini görüp, 22 Ekim’deki ilk maçımıza kadar bu eksiklikleri gidermek istiyoruz” diyerek, bu bakımdan hedeflerinin turnuvalarda şampiyon olmaktan öte, lige en iyi şekilde hazırlanmak olduğunu ifade etti.

[center]Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımının Turnuva Heyecanı Başlıyor[/center]

Hülya ÖZKAN: “Sezon Öncesi Son Turnuva Eksikleri Tamamlamak Açısından Önemli”

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Menajeri Hülya ÖZKAN’da yaptığı değerlendirmede, “Sezon öncesi eksiklerimizi tamamlamak için değerlendirebileceğimiz son turnuvamız. Genel olarak bütün takımların tam kadro çıkacağı bir turnuva olacak. Sakatsızlık güzel bir turnuva olması bizim için önemli. Bütün takımlara başarılar diliyorum” dedi