Girne Üniversitesi İstanbul’da Yaşanan Terör Olaylarını Kınadı
Eklenme Tarihi: 03 Temmuz 2016, 15:04
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

[center]Girne Üniversitesi İstanbul’da Yaşanan Terör Olaylarını Kınadı[/center]

Girne Üniversitesi yetkilileri, Türkiye’de yaşanan ve 44 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı ile ilgili Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği’nde açılan taziye defterini imzaladı.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği tarafından İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanan hain terör saldırısı için hazırlanan taziye defterine terörün en ağır suç olduğu yazıldı…

[center]Girne Üniversitesi İstanbul’da Yaşanan Terör Olaylarını Kınadı[/center]

Taziye defterine, Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU, Deniz İşletmeciliği ve Deniz Yönetimi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aysel KARAFİSTAN, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman TOLUN, Denizcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Hilmi ŞAHLI ve Girne Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Hürmüs REFİKER imza koydu.

Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU: “Terör İnsanlığa Karşı En Ağır Suçtur”…

Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU, imza sırasında yaptığı konuşmada, terör eylemine katılanların ve ölümlere neden olanların mutlaka cezalandırılacağını ifade ederek, sık sık yaşanan acı verici olayların insanlık suçu olduğunu belirtti.

Milli birlik ve iradenin bu menfur olaylar ile sarsılmaması gerektiğine inanç belirten Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU, İstanbul’da yaşanan terör saldırılarını kınadı.

Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU, terör olaylarının en kısa zamanda son bulmasını dileyerek “Atatürk Havalima’nında gerçekleşen saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı dilerim. Yaralılara da acil şifa diliyorum” dedi.