Girne Üniversitesi İstanbul Havacılık Eğitim Fuarı (IFTE)’nda Temsil Ediliyor
Eklenme Tarihi: 15 Ekim 2014, 16:39
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan İstanbul Havacılık Eğitim Fuarı’na (IFTE), ülkemizin ilk ve tek Denizcilik ve Havacılık üniversitesi olan Girne Üniversitesi de katılıyor. Girne Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin tanıtımın yapılacağı etkinlik, üst düzey bir katılımla açılacak.

Girne Üniversitesi (University Of Kyrenia) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 17-18 Ekim 2014 tarihleri arasında Türkiye’de Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından desteklenen, sektöre yön veren isim ve markaların katıldığı İstanbul Havacılık Eğitim Fuarı’nda Girne Üniversitesi de yer alacak. Girne Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Pilotaj bölümünün gerek yer eğitimleri gerekse uçuş eğitimleri ilk kez KKTC’de Ercan Havalimanı kullanılarak gerçekleştirilecek.

Girne Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, İstanbul Havacılık Eğitim Fuarı’nda havacılık sektörünün duayenleriyle birlikte, havacılığın geleceğine ışık tutacak. İstanbul Havacılık ve Eğitim Fuarı, 63’ü Türkiye’den, 40’ı farklı kıtalardan olmak üzere 103 katılımcı ve 7 bin 800 yerli ve yabancı tarafından ziyaret edilmektedir. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından desteklenen, sektöre yön veren isim ve markalara ait söyleşi ve konferansların düzenleneceği fuarda, havacılığın dünyadaki en etkin temsilcileri ile birlikte İstanbul WOW Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.