Girne Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu Öğrencileri’nin Ercan Çıkarması
Eklenme Tarihi: 08 Mayıs 2015, 15:52
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Girne Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu’nun yürüttüğü bölümlere yönelik mesleki ingilizce çalışmaları kapsamında Havacılık Fakültesi Pilotluk Bölümü öğrencileri Hazırlık Okulu Öğrt.Görv. Tülin Çağatan Lisani ve Cihan Elkuvvetli ile birlikte Ercan Havalimanı’nı ziyaret ettiler.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Pilotluk Bölümü öğrencileri ziyaretleri sırasında havalimanının çeşitli bölümlerini gezerek, yetkili personelden bilgi alma fırsatı buldular. Özellikle kule bölümünün yakından incelendiği ziyarette pilot adayları, yaklaşma kontrol, ACC, teknik oda ve check-in bölümleriyle ilgili de detaylı bilgi aldılar, sorularını yönelttiler.

Ziyarette elde edilen gözlem ve pratik bilgilerle derslerde yapılan teorik uygulamaların harmanlanacağı bir proje üzerinde çalışacak olan öğrenciler, genel ve mesleki İngilizce uygulamasını havacılık disiplinin gerektirdiği kriterlere göre yapmış olacaklar. Bu tarz çalışmaların öğrencilerin eğitimleri boyunca giderek artarak devam edeceği de yapılan açıklamada ayrıca vurgulandı.

Girne Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu, gerçekleştirilen aktiviteler sayesinde öğrencilerin motivasyonunun arttığını, genel ve mesleki ingilizce öğreniminin önemine vurgu yapıldığını ve gerçekçi uygulamalarla öğrenimin daha eğlenceli hale geldiğini belirttiler.