Girne Üniversitesi ile Ukrayna’nın Harkov (Kharkiv) Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı
Eklenme Tarihi: 12 Ağustos 2014, 16:00
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Kuzey Kıbrıs’ın Denizcilik ve Havacılık alanında eğitim veren ilk ve tek Üniversitesi Girne Üniversitesi ile Ukrayna’nın ünlü Harkov (Kharkiv) Radyo-Elektronik Üniversitesi arasında eğitim ve araştırma alanlarında işbirliği protokolü imzalandı.

Girne Üniversitesi (University of Kyrenia) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Kuzey Kıbrıs’ın denizcilik ve havacılık alanında eğitim veren ilk ve tek Üniversitesi olan Girne Üniversitesi’nin Ukrayna’nın 1921 yılından buyana faaliyet gösteren ünlü Harkov (Kharkiv) Radyo-Elektronik Üniversitesi arasında eğitim ve araştırma alanlarında işbirliği protokolü imzalandığı belirtildi.

Protokol’ü Cemre S. Günsel Haskasap ile Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Omarov’a imzaladı…

Açıklamada üniversite şeref salonunda düzenlenen törenle deklere edilen işbirliği protokolüne Girne Üniversitesi Kurucu Rektörü Cemre S. Günsel Haskasap ile Harkov (Kharkiv) Radyo-Elektronik Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Omarov’un imza koyduğu bildirildi.

Uzay ve gemi sistemleri için radyoelektronik cihazlar tasarlanacak…

Eğitim ve araştırma alanlarını kapsayan protokolde, öğretim üyesi ve öğrenci değişimi, ortak araştırmaların yapılması, konferans ve seminer organizasyonları ile diğer konuların yer aldığı vurgulanan açıklamada, özellikle gemi ve uzay sistemleri için radyoelektronik cihazların tasarımı, siber tehditler, bilişim ve bilgi sistemlerinin siber güvenliği ve diğer araştırma konularında da işbirliği yapılacağının altı çizildi.