Girne Üniversitesi ile Priştine Pjeter Budi College Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Eklenme Tarihi: 28 Ocak 2020, 13:59
Son Güncelleme Tarihi:11 Şubat 2020, 13:23


Girne Üniversitesi ile Kosova Priştine Pjeter Budi College arasında Turizm-Otelcilik ve Hemşirelik programlarında işbirliği yapılmasını öngören bir protokol imzalandı.

Protokole Pjeter Budi College adına Girne Üniversitesi’ni ziyarete gelen gruba başkanlık eden Mütevelli Heyeti Üyesi Burim Ajeti ile Rektör Prof. Dr. İlkay Salihoğlu imza attılar.

Ziyaret çerçevesinde Girne Üniversitesi kampüsünü ve Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’ni gezen heyete; Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökmen Dağlı, Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof Dr. Rüveyde Bundak ile Genel Sekreter Fehmi Tokay’ın yanı sıra akademik ve idari kadro da eşlik etti.

Girne Üniversitesi’nin sağladığı olanaklardan son derece etkilendiklerini ifade eden Pjeter Budi College yetkilileri imzalanan işbirliği anlaşması çerçevesinde yapılacak çalışmaların gerek öğrenciler gerekse akademisyenler açısından çok önemli olduğunu vurguladılar.

Girne Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlkay Salihoğlu ise protokolün hayırlı olması temennisinde bulunarak her iki üniversiteye de katkı sağlayacak bir işbirliğine adım atmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Salihoğlu, yine Ocak ayında Afganistan’dan Kardan Üniversitesi ve İtalya’dan Sicilya Amerikan Üniversitesi ile eğitim ve araştırma konularında işbirliği protokolleri imzaladıklarını belirterek bu tür ortak çalışmaları sürdürme amacında olduklarını kaydetti.