Girne  Üniversitesi ile Girne Belediyesi Arasında İşbirliği
Eklenme Tarihi: 28 Kasım 2015, 14:38
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Girne  Üniversitesi İle Girne Belediyesi Arasında İşbirliği.. (1)

Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, Girne Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker’den oluşan Girne Üniversitesi heyeti Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’ye nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette heyet tarafından Girne Belediye Başkanı’na üniversite hakkında bilgi verildi.

Mevcut ve Gelecek Projeler İçin İşbirliği Sağlandı

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden bilgiye göre, Ziyarette  Girne  Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu ve Girne Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’ye Girne Üniversitesi’nin bugünkü yapısı ve gelecek vizyonu çerçevesinde  planlanan gelişim stratejisi hakkında bilgi verdi. Belediye Başkanı Nidai Güngördü’ye 37 farklı ülkeden 1000 öğrenci nüfusuna sahipGirne Üniversitesi’nin Girne kampüsüne geçmesi, kampüsün alt yapısı, donanımı ve Girne çevresinde yürüttüğü araştırmalar hakkında bilgi aktarıldı.  Girne Üniversitesi olarak 37 yıllık bir eğitim mirası ve tecrübesinin üzerine yenilikler inşa edeceklerine değinen heyet, üniversitenin dinamik ve araştırma konusundaki ilerici duruşunu, çevreye, topluma ve insanlığa değer katmak için yaptıkları bilimsel çalışmaları  anlattı. Her geçen gün gelişen, yeni bölümler ve fakülteler ile zenginleşen üniversitenin bu vizyon ve hedef doğrultusunda ilerici duruşu ile atacağı yeni adımlar, 15 Kasımda temeli atılan ve 2016 yılında açılması planlananGirne Üniversitesi Hastanesi  ve Tıp Fakültesi ile teknik olarak son derece donanımlı olacak olan yeni fakülte binaları hakkında bilgi verilen ziyarette, Girne Üniversitesi tarafından mevcut olarak yürütülen ve yürütülmesi planlanan projelerle ilgili işbirliği konusunda mutabakata varıldı.

Girne  Üniversitesi İle Girne Belediyesi Arasında İşbirliği.. (2)

Nidai Güngördü: Girne Üniversitesi’nin Gelişiminden Mutluluk Duyuyorum

Girne Üniversitesi heyetinin ziyaretinden  duyduğu memnuniyeti dile getiren Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü Girne Üniversitesi’nin kısa zaman içindeki gelişiminin dikkat çekici olduğunu belirtti. Girne Üniversitesi yeni kampüsünün Girne şehrinin  sosyo-ekonomik ve kültürel açısından önemli önemli katkılar sağlayacağını  söyleyen  Nidai Güngördü, buraya gelen öğrencileri misafir gibi gördüklerini ve onların komforlu olması sorumluluğunu taşıdıklarını belirtti. Girne Üniversitesi’nin gelişiminden, yatırımlarından ve mevcut ve tasarlanan projelerinden mutluluk duyduğunu dile getiren Nidai Güngördü, Girne Üniversitesi’nin şehrin dokusuna uygun ve son derece donanımlı kampüsünün şehre önemli bir katkı koyduğunu dile getirdi. Belediye olarak Girne ‘deki öğrencileri misafir olarak gördüklerini ve Girne Üniversitesi’nin Girne’deki yeni kampüsünün donanımıyla bu misafirleri en iyi şekilde ağırlayacağını düşündüğünü ifade etti.