Girne Üniversitesi ile Fırat Üniversitesi Arasında Akademik İşbirliği Protokolü İmzalandı
Eklenme Tarihi: 26 Nisan 2016, 15:07
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

SONY DSC

Girne Üniversitesi ile Fırat Üniversitesi arasında eğitim, bilim, kültür ve sanat dalları ile tüm eğitim-öğretim alanlarında ortak projeler yürütmek, ortak bilimsel araştırmalar ve yayınlar yapmak, öğretim üyesi ve öğrenci değişimi yapmak, ortak bilimsel ve teknik geziler, sportif faaliyetler ve bilimsel toplantılar düzenlemek ve her iki üniversiteyi uygun şekilde tanıtıcı faaliyetler yapmayı kapsayan akademik işbirliği protokolü imzalandı.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Girne Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi arasında imzalanan akademik işbirliği protokolünü Girne Üniversitesi adına Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU ve Fırat Üniversitesi adına Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRAĞ imzaladı.

İşbirliği Protokolü ile İki Üniversitede Eğitim-Öğretim Uluslararası Standartlara Getirilecek; Ortak Bilimsel Araştırmalar ve Yayınlar Yapılacak…

Girne Üniversitesi ile Fırat Üniversitesi arasında imzalanan akademik işbirliği protokolü çerçevesinde; her iki üniversite de bünyesinde bulunan fakülte, enstitü ve yüksekokullarda sürdürülen eğitim ve öğretimin geliştirilmesi ve uluslararası standartlara uyumlu hale getirilmesi için ortak çalışma yürütecek; tüm eğitim-öğretim alanlarında ortak konular üzerinde bilimsel araştırmalar, projeler ve bilimsel yayınlar yapacak.

Girne Üniversitesi Vakfı, İlkokullar Arası Matematik Yarışması Düzenliyor

İki Üniversite Arasında Öğretim Elemanı ve Öğrenci Değişimi Olacak…

Öğrenci ve öğretim elemanı değişimine de imkan tanıyan protokol uyarınca, iki üniversite arasında birlikte çalışma yapılacak olan bilim dallarının önceden bildirmek kaydıyla öğretim elemanı değişimi; bunun yanı sıra belirlenen kontenjan ve koşullar dahilinde staj içim karşılıklı öğrenci değişimi yapılabilecek.

Ortak Kongreler, Bilimsel Toplantılar ve Spor Yarışmaları Düzenlenecek, Tanıtım Faaliyetleri Yapılacak…

İki üniversite de imzalanan protokol uyarınca; kongre, konferans, sempozyum, atölye çalışması gibi ortak bilimsel toplantılar ve spor yarışmaları yapacak; düzenledikleri etkinliklere taraf olan diğer üniversiteyi davet edecek. Ayrıca, yapılan tüm etkinliklerde her iki üniversitesi kapsayan tanıtım çalışmaları yapılacak.

Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU: “İmzaladığımız Akademik İşbirliği Protokolü ile Bilime Katkı Koyacağız”

Fırat Üniversitesi ile imzalanan akademik işbirliği protokolü ile ilgili açıklamada bulunan Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU, işbirliğinin iki taraf için de hayırlı olmasını dileyerek; “Fırat Üniversitesi ile kapsamlı bir akademik işbirliğine imza atmış olmaktan son derece mutluyuz. İki üniversiteye de katkı sağlayacak bir işbirliğine adım attık. İki üniversitenin birbirine katacağı çok şey olduğuna inanıyorum; birlikte ise bilime, eğitime ve üniversitelerin bilinirliğine yönelik çok büyük adımlar atacağımızı biliyorum. İmzaladığımız bu akademik işbirliği protokolünün her iki üniversitesi için de hayırlı olmasını dilerim” dedi.