Girne Üniversitesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi Arasında Akademik İşbirliği Protokolü İmzalandı
Eklenme Tarihi: 29 Haziran 2016, 11:46
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

[center]cemregunselgdfgfdg[/center]

Girne Üniversitesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi (İzmir) arasında eğitimsel ve bilimsel akademik işbirliği protokolü imzalandı.

Girne Üniversitesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi arasında karşılıklı işbirliğini ve ortak anlayışı teşvik etmek ve geliştirmek amacıyla, eğitimsel ve bilimsel akademik işbirliği protokol imzalandı.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Girne Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi arasında imzalanan akademik işbirliği protokolünü Girne Üniversitesi adına Girne Üniversitesi Kurucu Rektörü Cemre S. Günsel HASKASAP ve Dokuz Eylül Üniversitesi adına Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet FÜZÜN imzaladı.

[center]Girne Üniversitesi 3D View (1)[/center]

İşbirliği Protokolü İle İki Üniversite Ortak Bilimsel Çalışmalar Yapacak…

Girne Üniversitesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi arasında imzalanan akademik işbirliği protokolü çerçevesinde; her iki üniversitenin öğretim üyeleri ortak bilimsel çalışmalar yapacak ve ilgili oldukları eğitim alanları üzerine iş birliği yapacaklar. Ayrıca iki üniversite de kültürel aktivitelerde işbirliği yapacaklar.

İki üniversite arasında öğretim elemanı ve öğrenci değişimi olacak…

İki üniversite arasında imzalanan akademik protokol, öğrenci, öğretim elemanı ve araştırmaların değişimine olanak tanıyor. Talepler ve olanaklar, ev sahibi kurum tarafından karşılanacak. İki üniversite de düzenlediği konferanslara diğer üniversitenin öğretim elemanlarını davet edecek.

Ortak Bilimsel Çalışmalar, Kongreler Düzenlenecek…

İki üniversite de imzalanan protokol uyarınca;ortak bilimsel araştırma programları oluşturabilecek; bilimsel araştırmalar yapacak ve bilimsel araştırma programlarına ortak başvuruda bulunabilecek. İki üniversite ayrıca ortak bilimsel faaliyetlerde bulunacak; araştırma, seminer, sempozyum, kongre ve konferans düzenleyecekler.

Cemre S. Günsel HASKASAP: “İmzaladığımız Akademik İşbirliği Protokolü İle Bilime Katkı Koyacağız”

Dokuz Eylül Üniversitesi ile imzalanan akademik işbirliği protokolü ile ilgili açıklamada bulunan Girne Üniversitesi Kurucu Rektörü Cemre S. Günsel HASKASAP, işbirliğinin iki üniversite için de hayırlı olmasını dileyerek; “Dokuz Eylül Üniversitesi, Türkiye’nin köklü ve saygın üniversitelerinden biridir.Girne Üniversitesi de köklü bir eğitim mirasını devralmış olan genç ve dinamik bir üniversitedir. Karşılıklı akademik bir işbirliğine imza atmış olmaktan son derece mutluyuz. İki üniversiteye de katkı sağlayacak bir işbirliğine adım attığımıza inanıyorum. Dokuz Eylül Üniversitesi ile Girne Üniversitesi’nin birlikte bilime katkı koyacak çalışmalar yapacağını biliyorum. İmzaladığımız bu akademik işbirliği protokolünün her iki üniversitesi için de hayırlı olmasını dilerim” dedi.