Girne Üniversitesi İle Celal Bayar Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Eklenme Tarihi: 11 Aralık 2015, 16:24
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Girne Üniversitesi İle Celal Bayar Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı (2)

Girne Üniversitesi ve Celal Bayar Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Eğitim alanında iki üniversite arasındaki iletişimi ve paylaşımı artırmaya yönelik protokol, üniversitelerin sahip olduğu imkanların ortak kullanılabilmesine imkan sağlıyor.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, eğitim, bilim, kültür ve ve sanat dallarında ortak projeler yürütmeyi, öğrenci ve öğretim üyesi değişimi ile ortak bilimsel çalışmalar yapmayı kapsayan işbirliği protokolü,  Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu ile Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A.Kemal Çelebi tarafından imzalandı.

Prof. Dr. İlkay Salihoğlu: “İki Üniversite İçin de Katkı Sağlayacak Bir İşbirliğine İmza Attık”

Protokol imza töreninde konuşan Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, “Celal Bayar Üniversitesi ile eğitim olanaklarımızı paylaşmak ve iki üniversite arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla imzaladığımız protokolün iki taraf için de hayırlı olmasını dileriz. Celal Bayar Üniversitesi’nin eğitim birikimi ile kendi üniversitemizin köklü eğitim mirasını harmanlamamıza olanak sağlayacak çok değerli bir işbirliğine imza attık. Taraf olan her iki üniversitenin de birbirine katacağı çok şey olduğunu düşünüyorum. Girne Üniversitesi ve Celal Bayar Üniversitesi’nin imkanlarının birleşmesi ile birlikte daha büyük çaplı projeler ve araştırmalar yapılacağına ve bilime katkı koyulacağına inanıyorum” dedi.

Girne Üniversitesi İle Celal Bayar Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Prof. Dr.  Ahmet Kemal Çelebi: “Girne Üniversitesi ile sağladığımız işbirliğinden son derece mutluyuz”

Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Ahmet Kemal Çelebi ise; “37 yıllık bir eğitim mirasının üzerine kurulan Girne Üniversitesi ile birlikte çok güzel bir işbirliği içine gireceğimize inanıyorum. İki üniversite arasında iletişimin ve paylaşımların artması ve güçlenmesi ile topluma katkı sağlayacak projelere imza atacağız. Eğitim alanında attığımız bu adım ile ortak konular üzerinde yapacağımız bilimsel araştırmalar, projeler ve bilimsel yayınlar ile hem üniversitelerin tanıtımına hem de insanlığa ve bilime katkı sağlayacağımıza inanıyorum” dedi.

Eğitim ve öğretim alanında ortak çalışmalar yapılacak…

Girne Üniversitesi ve Celal Bayar Üniversitesi arasında imzalanan protokol, eğitim, bilim kültür ve sanat dalları ile ilgili eğitim-öğretim alanlarında ortak faaliyetler yürütülmesini; ortak bilimsel araştırmalar ve yayınlar yapılmasını; her düzeyde öğrenci ve öğretim üyesi değişimi yapılabilmesini; ortak bilimsel ve teknik geziler düzenlenebilmesini; sportif faaliyetler ve bilimsel toplantılar düzenlenmesini kapsıyor.