Girne Üniversitesi Havacılık Öğrencileri İzmir 2. Hava Jet Üs Komutanlığı’nda
Eklenme Tarihi: 07 Haziran 2015, 22:10
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Girne Üniversitesi Hezarfen Havacılık Öğrenci Kulübü Türk Hava Kuvvetleri’nin 104. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde İzmir Çiğli’deki 2. Hava Jet Üs Komutanlığı’na ziyaretlerde bulundu.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, KKTC’nin ilk ve tek havacılık üniversitesi olan Girne Üniversitesi’nin Hezarfen Havacılık Öğrenci Kulübü üyeleri Türk Hava Kuvvetleri’nin 104. kuruluş yıldönümü vesilesiyle İzmir Çiğli’deki 2. Hava Jet Üs Komutanlığı’na ziyaretlerde bulundu.

Ziyaretler sırasında, 2. Hava Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Kubilay SELÇUK , Solo Türk 1. Pilotu Hava Pilot Yzb.Yusuf KURT, Türk Yıldızları Filo Komutanı Hava Pilot Yarbay Zeki KOLTUKOĞLU ve Türkiyenin en iyi akrobasi pilotu olarak bilinen Ali İsmet ÖZTÜRK’e birer anı plaketi takdim edildi. KKTC’nin ilk havacılık öğrencileri 2. Hava Jet Üs Komutanlığı’ndaki ziyaretler sırasında mesleki konularda bilgi alışverişinde bulundular ve bilgi sahibi oldular.

Girne Üniversitesi Hezarfen Havacılık Kulübü Üyelerine Büyük İlgi…

Ziyaretleri sırasında büyük bir ilgi ve alakanın gösterildiği Girne Üniversitesi Hezarfen Havacılık Kulübü temsilcileri kendilerine gösterilen samimi ilgi ve alakadan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. Ziyaretin ilk gününde Girne Üniversitesi Havacılık öğrencileri ve idari heyete 2. Jet Hava Üs Komutanlığı tanıtıldı ve havacılıkla ilgili bir çok konuda bilgi verildi. Ziyaretlerinin 2. gününde ise Türk Hava Kuvvetlerinin 104.kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılan öğrenciler Türk Hava Kuvvetleri pilotları ve sivil pilotlardan oluşan gösteri timlerinin muhteşem gösterilerine tanık oldular ve daha sonra havacılıkla ilgili kurulan standları ziyaret ettiler. Girne Üniversitesi Hezarfen Havacılık Öğrenci Kulübü temsilcileri yapılan ziyaretler sırasında geleceğin havacıları olarak hem kendilerini tanıtma fırsatı buldular hemde havacılıkla ilgili bu muhteşem organizasyona katılarak havacılıkla ilgili büyük bir tecrübe kazanmış oldular.

Kafilede Sosyal ve Kültürel aktiviteler Koordinatörü Musa OYTUN,Hezarfen Havacılık öğrenci Kulübü başkanı Sevgi ÇETİN ve Asbaşkanı Hasan EVGEN yer aldı. Girne Üniversitesi kafilesine ayrıca havacılık sektöründe Türkiyede büyük söz sahibi olan Feridun Koldaş da eşlik etti.