Girne Üniversitesi Hastanesi’nde Geriatri Merkezi Hizmet Vermeye Başladı
Eklenme Tarihi: 16 Şubat 2017, 14:02

Modern ve Tam Donanımlı Alt Yapısı ile Girne Bölgesi Halkını Kaliteli Sağlık Hizmetleri ile Buluşturan, Tam Teşekküllü ve Tüm Anabilim Dallarının Yer Aldığı Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’nde “Yaşlı Bakım Merkezi” Bugünden İtibaren Hizmet Vermeye Başladı.

Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’nin, yaşlılıkta ortaya çıkan sağlık sorunlarının çözümünde koruyucu, iyileştirici ve rehabilite edici sağlık hizmetlerini bir arada sunmak amacıyla hayata geçirdiği “Yaşlı Bakım Merkezi” konuklarını ağırlamaya başladı.

Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi Yaşlı Bakım Merkezi’nde, deneyimli doktor, fizyoterapist, psikolog, hemşire ve yardımcı sağlık personelinden oluşan uzman kadro ile yaşlı konuklara güvenli, huzurlu ve hijyenik bir ortamda bakım hizmeti verilmeye başlandı. Konukların sosyal ve psikolojik ihtiyaçlarının karşılanması, yakınları ve toplumla ilişkilerinin devam ettirilmesine yönelik olarak sosyal ve psikolojik destek hizmeti de veriliyor.

Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi Yaşlı Bakım Merkezi Konuklarına, Profesyonel Hizmet ve Konfor Sunuyor

Deneyimli kadro tarafından, yüksek konfor ortamında, 24 saat kesintisiz ve profesyonel hizmetler sunulacak olan Yaşlı Bakım Merkezi’ndeki geniş, ferah ve hijyenik odalarda, LCD ekran televizyon, özel bakım yatakları, banyo ve tuvalet bulunuyor. Konukların tercihlerine bağlı olarak odalarda bir veya iki kişilik konaklama imkanı da sunuluyor.

Kaliteli yaşam geçirebilmeleri amacıyla temel gereksinimlerinin en iyi şekilde karşılandığı Yaşlı Bakım Merkezi’nde konuklar, doktorlar tarafından düzenli olarak kontrol edilerek, kişisel bakımları en iyi şekilde yapılıyor. Beslenmeleri diyetisyenlerce kişiye özel olarak planlanan konuklar için ayrıca zengin fiziksel aktiviteler ve egzersizler yaptırılırken, sosyal programlar da düzenlenmesi planlanıyor.