Girne Üniversitesi Evinde Galatasaray’ı Konuk Ediyor
Eklenme Tarihi: 04 Kasım 2016, 12:00
Son Güncelleme Tarihi:19 Aralık 2016, 07:19

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı ligin üçüncü haftasında sarı kırmızılı takım Galatasaray’ı konuk ediyor.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, maç 5 Kasım 2016 Cumartesi günü saat 14.00’de, Ankara Mamak Belediyesi Spor Salonu’nda yer alacak.

Simay KARAMAN’ın el parmağının kırılmasının ardından kadrosuna Merve AYDIN’ı katan Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı son hazırlıklarını tamamlamak üzere Ankara’ya gitti.

İlker GÖZENELİ: “Savunması Güçlü Olan Galatasaray Karşısında İyi Basketbol Oynayarak Kendi Evimizde Kazanmak İstiyoruz”

Maç öncesi değerlendirmelerde bulunan Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü İlker GÖZENELİ, yıldız oyunculardan kurulu bir ekip olmamasına rağmen ortalama 90 sayı atan, tempolu basketbol oynayan Galatasaray ile karşılaşacaklarını ifade ederek, iyi bir basketbol onayarak maçı kendi evlerinde kazanmak istediklerini söyledi. Antrenör GÖZENELİ, “Rakibimiz şu anda ligde çok iyi performans gösteriyor, formda bir ekip. Özellikle savunmadaki agresiflikleri ile güçlü takımlardan bir tanesi. Rakibimizin özelliklerini bilerek bir hafta boyunca çalışmalarımızı yaptık. Galatasaray Perşembe akşamı EuroCup’ta mücadele etti. Yorgun bir takım karşımızda olacak ve onların yorgunluğunu avantaja çevirebiliriz. Galatasaray’a karşı iyi basketbol oynayarak ilk galibiyetimizi almak istiyoruz. Yakın Doğu Üniversitesi’nden transfer ettiğimiz Merve AYDIN da bu maçta yer alacak. Her maç gibi hazırlıklarımızı yaptık. Mücadele anlamında rakibimizin sertliğine cevap verebilirsek, başarılı bir maç çıkarabileceğimizi düşünüyorum” dedi.