Girne Üniversitesi Erciyes Cup’ta Finale Kaldı
Eklenme Tarihi: 14 Ekim 2016, 16:36
Son Güncelleme Tarihi:19 Aralık 2016, 07:22

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Abdullah Gül Üniversitesi tarafından organize edilen 10. ERCİYES Cup turnuvasında mücadele eden Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı turnuvada finale kaldı.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Kayseri’de düzenlenen turnuvada oynadığı iki maçtan galibiyet ile ayrılan Girne Üniversitesi, 15 Ekim 2016 Cumartesi saat 16:00’da MBK Doğuş Hastanesi ile üçüncü maçına çıkacak.

Oynadığı iki maçta aldığı galibiyetler ile gurubunu birinci sırada bitirmeyi garantileyen Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, finalde Beşiktaş, Botaş maçının galibi ile mücadele edecek.
Final maçı, 16 Ekim 2016 Pazar günü oynanacak.

Çekişmeli Maçın Galibi Girne Üniversitesi… Girne Üniversitesi 70 - Adana ASKİ: 66

İlker GÖZENELİ: “Yeni Sezon Öncesinde Son ve En Ciddi Sınav Niteliğinde Olan Turnuvada Finale Kalmak Güzel Bir Motivasyon Oldu”

Turnuvada finale kalan takım olarak değerlendirmede bulunan Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü İlker GÖZENELİ, “Turnuvada oynadığımız iki maçta parkeden galip ayrıldık. Çekişmeli geçen maçlarda oyuncularımız iyi mücadele etti. Turnuvada finale kalmak sevindirici. Sezon öncesi son hazırlıkların yapıldığı ve ciddiyetin artık ortaya koyulması gereken önemli bir turnuva. Ligin güçlü takımlarından Beşiktaş veya Botaş ile final maçını oynayacağız. Rakiplerimiz karşısında nasıl bir oyun sergilememiz gerektiğini görmüş olacağız. Lig öncesi dört turnuvaya katıldık ve iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Bu son maçlarla da eksiklerimizi tamamlayıp ligin güçlü takımlarından biri olarak sezona başlayacağımızı söyleyebilirim” dedi.