Girne Üniversitesi Döviz Kurlarını Düşürerek Sabitledi
Eklenme Tarihi: 15 Aralık 2016, 13:24

Girne Üniversitesi Rektörlüğü, Türk Lirası’nın döviz karşısında değer kaybetmesi ve dövizin kademeli yükselişi nedeniyle yaşanan ekonomik dalgalanma karşısında Euro üzerinden ücretlendirilen üniversite harçlarında, döviz kuru düşürülerek sabitlemeye gideceklerini duyurdu.

Girne Üniversitesi Basın ve Halka İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Girne Üniversitesi Rektörlüğü’nün, dövizdeki tırmanışın sürmesi nedeniyle ailelerin dövizdeki dalgalanmadan etkilenmemesi ve mağduriyet yaşamaması için yıl sonuna kadar kurların düşürülerek sabitlenmesine karar verdiği kaydedildi.

Euro 3.65 TL Sabitlendi…

Girne Üniversitesi Rektörlüğü’nün alınan kararla ilgili yaptığı açıklamada dövizdeki artışın ekonomik yapıyı olumsuz etkilediği ve dövizde yaşanan iniş-çıkışların harç uygulamalarında etkili olduğu bir süreçte dövizdeki hareketliliğin takip edildiği, ve yaşanan belirsizlik sürecinde öğrenciler ve ailelerinin en az şekilde etkilenmesini sağlamak için çalışıldığı vurgulandı.

Girne Üniversitesi Rektörlüğü Açıklaması…

Girne Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada, “Ülke ekonomimizin geçtiği zor dönemde toplumumuzun en temel taşlarından biri olan eğitimde değerli öğrencilerimizin ve ailelerinin en ufak bir mağduriyet yaşamasının önüne geçmek için Girne Üniversitesi olarak kurun düşürülerek sabitlenmesi kararını aldık. Ekonomimiz, ülkemiz ve çocuklarımızın geleceği için hepimizin özverili hareket etmesi gerektiği bu dönemde, Girne ailesi olarak her zaman olduğu gibi öğrencilerimizin ve ailelerimizin yanındayız. Öğrencilerimizin herhangi bir ekonomik mağduriyet yaşamadan eğitimlerine odaklanması bizim bugüne kadar en büyük önceliğimiz olmuştur. Girne ailesinin birlik ruhuyla hareket ederek, eğitimlerinin her aşamasında değerli öğrencilerimizin ve ailelerin yanında olmaya devam edeceğiz” denildi.