Girne Üniversitesi Doğa Sporları Kulübü Öğrencileri Tatlısu Hafta Sonu Kampı İle Yaza Veda Etti
Eklenme Tarihi: 02 Kasım 2017, 06:20

Girne Üniversitesi Doğa Sporları Kulübü üyeleri, 2017-2018 Akademik yılının ilk kamp etkinliğini, Tatlısu Belediyesi’ne ait deniz kıyısında yer alan Zambak Kamp alanında gerçekleştirdi. Yoğun ilgi gören, 70 öğrenci ve eğitmenin katıldığı 2 günlük kamp etkinliğinde öğrenciler toplantı ve eğitim aktivitelerinden kalan zamanlarında güneşli havadan yararlanarak denize girdiler.

Cumartesi günü erken saatlerde Girne’den hareket eden kulüp üyeleri, kamp alanında çadırların kurulması ile başlayan kamp etkinliğinde Doğa Sporları Kulübü Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirdiler. Toplantıda Kaya Tırmanışı yardımcı eğitmenleri olacak dört kişi belirlendi. Yönetim Kurulu toplantısı sonrasında, Girne Üniversitesi Öğrenci Kulüplerinden sorumlu öğretim elemanı Yard. Doç. Dr. Serkan Sancak tarafından öğrencilere Temel Kamp eğitimi verildi. Havanın kararması ile son bulan eğitimler, aynı zamanda Girne Üniversitesi Müzik Kulübü üyesi de olan öğrencilerin sunduğu müzik performansı ile devam etti. Mangalda pişirilen ve birlikte hazırlanılan yiyeceklerin yenildiği akşam yemeğinden sonra çeşitli oyunlar ve turnuvalar ile keyifle devam eden gece, yıldızlar altında son buldu.

Girne Üniversitesi öğretim elemanı Yard. Doç. Dr. Serkan Sancak ve Girne Üniversitesi Doğa Sporları Kulübü Başkanı Yusuf Öztürk kulüp aktivitelerine ilgi ve katılımın yüksek olmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, kaya tırmanışı eğitimlerinin tamamlanmasının ardından yeni kamp programları organize edileceğini ifade ettiler.