Girne Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencilerinin Sempozyum Heyecanı
Eklenme Tarihi: 18 Haziran 2018, 10:00
Son Güncelleme Tarihi:14 Şubat 2023, 07:07

Girne Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 1. Öğrenci Sempozyumu Girne Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökmen Dağlı, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serap Çetiner, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı ve Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. Bahar Gürsoy, Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nail Bulakbaşı, öğretim görevlileri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Öğrencilerin kendi alanlarında sunum yapmayı bütün boyutlarıyla tecrübe etmelerini ve öğrencileri bilimsel platformda üst basamaklara taşımayı amaçlayan sempozyumda Prof. Dr. Gökmen Dağlı ve Prof. Dr. Serap Çetiner birer destek konuşması ile açılışı yaptılar.

İki oturum olarak gerçekleşen 1. Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencileri Sempozyumu’nda ortodonti, restoratif diş tedavisi, protetik diş tedavisi, pedodonti, ağız, diş ve çene radyolojisi, ağız, diş ve çene cerrahisi, endodonti ve periodontoloji alanlarında toplam 8 grup sunum yaptı. Sempozyumun sonunda jüri üyeleri sunumların yanı sıra her bir grubun kendi konusuna ilişkin posterlerini de değerlendirmeye alarak oylama yaptı. Oylama sonucunda birinci olan Pedodonti grubuna Fakülte Dekanı Prof. Dr. Serap Çetiner plaketlerini, hediyelerini ve sertifikalarını takdim ederken katılan diğer grupları da kutladı. Tüm katılımcı öğrencilere katılım belgeleri danışman öğretim görevlileri Prof. Dr. Bahar Gürsoy, Yard. Doç. Dr. Zeynep Yenen, Yard. Doç. Dr İffet Yazıcı, Dr. Ferdiye Küçük, Uzman Dt. Yağız Özbay tarafından verildi.

Öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin yoğun katılımıyla ve başarılı bir atmosferde gerçekleşen sempozyum kokteyl ile son buldu.