Girne Üniversitesi Denizcilik Programları Öğrencilerinin ‘Geleneksel Denizcilik Üniforma Değişim Günü’ Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı
Eklenme Tarihi: 03 Kasım 2017, 11:59
Son Güncelleme Tarihi:17 Temmuz 2019, 09:56

Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesi, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Fakültesi, Denizcilik Yüksekokulu ve Denizcilik Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin 2 Kasım tarihinde yazlık üniformadan kışlık üniformaya geçişi sebebiyle bir dizi etkinlik düzenlendi. Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Altunç’un açılış konuşmasını yaptığı ve güneşli bir havada gerçekleşen geleneksel etkinliğe, Girne Üniversitesi Denizcilik programları öğrencilerinin ve akademisyenlerinin yanısıra, akademik ve idari personel ile diğer program öğrencileri katıldı.

Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği (Güverte) bölümü öğrencisi Yusuf Öztürk tarafından sunulan etkinlikler çerçevesinde şeker sayısı tahmini, gemici bağları, el incesi atma ve halat çekme yarışmaları düzenlendi. Güverte öğrencileri ile Gemi Makineleri öğrencileri grupları halat çekme yarışında kıyasıya mücadele etti. Çekişmeli geçen ve renkli görüntülere sahne olan yarışmalar sonrasında dereceye girenler ödüllendirildi.

Yarışmaların ardından Türk gemilerinde Pazar günleri geleneksel olarak pişirilen kuru fasulye – pilav ile lokma ikram edilirken, Girne Üniversitesi Müzik Kulubü üyelerinden Mimarlık Fakültesi 1. Sınıf öğrencisi Kemal Gazi Ataç’ın gitarı ile söylediği şarkılar katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı.