Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi
Eklenme Tarihi: 05 Şubat 2015, 13:16
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mezuniyet Töreni Denizcilik Fakültesi mavi salonda gerçekleştirildi.

Törene, Girne Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof Dr. İlkay Salihoğlu, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Altunç, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Makine İşletme Mühendisliği öğrencilerinden Şükrü Furkan BİLGİLİ mezuniyet projesini sunmasının ardından öğrenciler adına konuşmalar gerçekleştirildi.

mustafa

Törende Mezun öğrenciler adına Jerry Davoukataiko bir konuşma yaptı.

Ardından Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Altunç, Girne Üniversitesi olarak ilk mezunları verdiklerini, Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesinin çekirdeğini Yakın Doğu Üniversitesinin oluşturduğunu belirtti.

Prof. Dr. Altunç, “İftiharla söyleyebilirim ki dünyanın dört bir yanında Avustralya’da, İngiltere’de ve diğer ülkelerde görev yapan denizci mezunlarımız vardır.” Bu bölümden mezun olan öğrencilerin dünya standartlarında International Mariyime Organization (IMO) (Uluslararası Denizcilik Örgütünün)ön gördüğü tüm kurallara uymakta olduğu ve bunların sonucunda alacağı sertifika, gemi adamı cüzdanı ve ehliyetleriyle dünyanın her tarafında her türlü gemi ve her türlü şartlarda çalışabilme olanağına sahip olabileceğini vurgulayan Prof. Dr. Altunç, dünyanın dört bir yanından öğrencileri olduğunu, bunlara ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu , okyanuslarda şanla şerefle bayrak dalgalandırdıklarını kaydetti.

deniz

Buradan mezun olan öğrencilerimizin en büyük özelliği disiplin, mükemmellik, en iyilik ve en başarılılıktır diyen Prof. Dr. Altunç, onlara inanıyor en güzelini, en mükemmelini yapacaklarına Türk denizciliğinin layık olduğu seviyeye geleceklerine yürekten inanıyor ve hayatta her zaman daha başarılı daha mükemmel olmak için dikkat edeceğinizi canı gönülden diliyorum dedi.

teal1

Girne Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof Dr. İlkay Salihoğlu ise, “Vazgeçmeyin, başladığınız hiçbir işi yarım bırakmayınız, devam ediniz. İşinizi mutlaka ve mutlaka o işi sonucu istediğiniz şekilde iyi olmasa bile sonlandırınız.” diyerek, mezunlara lider olmaya çalışmayınız lider olunuz dedi.

Ardından diplomaların verilmesiyle tören son buldu.