Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Amatör Denizci Kursu Açılıyor
Eklenme Tarihi: 08 Nisan 2014, 13:44
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:44

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün verdiği bilgiye göre, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü’nün desteği ile Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Amatör Denizci ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Yeterlik Kursları düzenleyecektir. Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan kurslar 15 Nisan ile 30 Nisan 2014 tarihleri arasında Girne Üniversitesi’nin kardeş üniversitesi YDÜ kampüsünde bulunan Denizcilik Fakültesi’nde 17:00-19:00 veya 17:00-20:00 saatleri arasında düzenlenecektir.

Kurs ve sınav sonucunda adaylar, uluslararası geçerliliğe sahip; “Amatör Denizci Belgesi” ve “Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Yeterlik Belgesi” almaya hak kazanacaklardır. Uluslararası geçerliliği olan bu belgelerin sahipleri dünyanın her yerinde 24 metreye kadar olan tekne veya yatı kullanma ve seyahat hakkı elde edecektir.

Kursa katılmak isteyen adayların kayıt sırasında kimlik kartı fotokopisi, öğrenim belgesi fotokopisi, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nden alınmış Sağlık Raporu, 4 adet vesikalık fotoğraf, 18 yaşını bitirmemiş adayın velisi tarafından düzenlenmiş muvafakatname ve ikametgâh belgesi (oturduğu yerin muhtarlığından) getirmeleri ve kurslara katılmak isteyenlerin YDÜ kampüsünde bulunan Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Sekreterliği’ne başvurmaları gerekmektedir. Detaylı bilgi için +90 392 680 2000 / 472 numaralı telefon aranabilir veya Girne Üniversitesi’nin internet sitesi olan girne.edu.tr adresini ziyaret edilebilir.