Girne Üniversitesi BOTAŞ’a Mağlup Oldu. Girne Üniversitesi: 71- BOTAŞ: 86
Eklenme Tarihi: 01 Ekim 2016, 11:47
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:41

[center]Girne Üniversitesi BOTAŞ’a Mağlup Oldu… Girne Üniversitesi:71- BOTAŞ: 86[/center]

Dr. Suat GÜNSEL Kupası hazırlık turnuvasının ikinci gününde Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı BOTAŞ karşısında 86-71 mağlup oldu.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi RA25 Spor Salonunda yer alan karşılaşmaya hızlı başlayan ve 3 sayılık atışla oyunun kontrolünü eline alan Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı ilk periyodu 27 – 23 önde tamamladı. Karşılıklı basketlerle geçen ikinci periyotu BOTAŞ üç sayı farkla 45 -42 önde bitirdi. Çekişmeli geçen üçüncü periyot BOTAŞ’ın 60- 64 üstünlüğü ile tamamlandı. Son çeyreğin ilk bölümünde büyük bir çekişme yaşanırken, çeyreğin inci bölümünde üstünlüğü ele geçiren BOTAŞ, Girne Üniversitesi’ni 86-71 mağlup etti.

Girne Üniversitesi’nde Simay KARAMAN 16 sayı, 2 ribaunt, Özge YAVAŞ 12 sayı, 3 ribaunt, 2 asist, Adrijana KNEZEVIC 15 sayı, 5 ribaunt, 3 asist, Marica GAJIC 15 sayı, 13 ribaunt 1 asist ile oynadı.

BOTAŞ’ta Fatmanur KARAKAŞ 10 sayı, 1 ribaunt, Tijana AJDUKOVIC 11 sayı, 9 ribaunt, Elif EMİRTEKİN 14 sayı, 3 ribaunt, 1 asist, Tilbe ŞENYÜREK 16 sayı, 9 ribaunt, 2 top çalma, Natasha LACY 15 sayı, 6 ribaunt, 7 asist ile takımlarının öne çıkan isimleri oldu.

İlker GÖZENELİ: “Eksiklerimizi Görerek Daha Güçlü Bir Takım Olacağız”

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı antrenörü İlker GÖZENELİ maça iyi başladıklarını, maçın uzun süre başa baş gittiğini ancak maçın son bölümünde Botaş’ın farkı açtığını söyledi. Antrenör İlker GÖZENELİ, “İlk üç hatta dördüncü periyodun son üç dakikasına kadar dengeli bir oyun oldu. Genel bir yorgunluğumuz var ve maçın son bölümünde yorgunluğumuz bizi çok etkiledi. Dar bir rotasyonla oynadığımız için de maçın son bölümünde şut ve pas tercihlerimizde hatalar yaptık. Savunma dengemiz bozuldu ve geri dönüşlerde sıkıntılar yaşadık. Ancak her şeye rağmen takımımın ortaya koyduğu mücadeleden son derece memnunum” dedi.