Girne Üniversitesi Bölümlerine Öğrenci Alınacaktır
Eklenme Tarihi: 06 Aralık 2013, 09:20
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:44

Denizcilik alanında dünyada bir numara olma misyonuyla kurulan Girne Üniversitesi (University of Kyrenia Cyprus) bölümlerine öğrenci alınacaktır.

Üniversite bünyesinde yer alan Denizcilik Fakültesi bünyesinde Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği ile Gemi Makinaları ve İşletme Mühendisliği bölümleri yer almaktadır.

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Fakültesinde ise Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi ile Deniz Ulaştırma ve Lojistik bölümleri bulunmaktadır. Deniz Bilimleri Fakültesi bünyesinde ise Deniz Biyolojisi, Ekolojisi ve Oşinografi bölümü ile Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği bölümleri bulunmaktadır.

Denizcilik Meslek Yüksekokulu içerisinde ise Deniz ve Liman İşletmeciliği, Deniz Ulaştırma ve İşletme, ve Gemi Makinaları İşletme bölümleri bulunmaktadır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Girne Üniversitesi (University of Kyrenia )dünya standartlarında, en son teknoloji ile modern simülatörle donatılmış, eğitim ve araştırma gemisine sahip olan bir Üniversite olarak öğrencilerine Dünya Denizcilik Örgütü’nün ve T.C Denizcilik Müsteşarlığının tüm kuralları çerçevesinde modern bir eğitim anlayışı ile eğitim verecektir. Günümüzün gözde bölümleri olan Denizcilik programlarında eğitim görmek öğrencilerimiz açısında da ciddi avantajlar sağlayacaktır.

Girne Üniversitesi (University of Kyrenia Cyprus) Bölümlerine müracat yolu ile kayıt yaptırmak isteyen tüm öğrencilerimizin 28 Haziran 2013 tarihine kadar başvuru yapması gerekmektedir. Bölümlerimiz ve kayıt koşullarımız için Detaylı bilgi www.kyrenia.edu.tr veya 680 20 28 no’lu telefondan alınabilir. Girne Üniversitesi (University Of Kyrenia) fakülte bölümlerine Meslek Lisesi çıkışlı öğrenciler de başvurabileceklerdir.